Tashih-i Huruf Kursu belge töreni

Malatya Müftülüğü'nde 6 aydır devam eden Tashih-i Huruf Kursuna devam eden 15 kursiyer için mezuniyet programı düzenlendi.

Tashih-i Huruf Kursu belge töreni Malatya Kültür-Sanat

Kayseri Eğitim Merkezi Öğretmenlerinden Ahmet Şamil OK’un başkanlığında oluşan komisyonda sınava tabi tutulan 15 kursiyer belge almaya hak kazandılar.
Kur'an-ı Kerim'i en iyi, en güzel ve usûlüne uygun okuması gerektiğinden hareketle Tashih-i Huruf Kurslarının açıldığını ve kalitenin her geçen gün arttığı ve bunun da kurumumuz adına çok sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Malatya İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ''Kuranı güzel okumak her Müslüman’ın hayali ve hedefi olmalıdır. Ancak toplumu dini sahalarda aydınlatmakla görevli olan din görevlilerimizin Kur’n-ı Kerimi güzel okumaları, okumanın hakkını vermeleri daha da önem arz ediyor. Kuran güzel bir ağızdan, mahreçle çıkarsa gönüllerde yankı bulur. Güzel okumanın ardında güzel bir şekilde anlama ve hayatımıza tatbik etmek lazım. Dünyada en kutsi iş Kuranla meşgul olmaktır. Kuranı öğreten ve öğrenenleri en hayırlı insanlar olarak zikreder Peygamber Efendimiz (sav). Bu altı ay boyunca Kuranla hemdem olan, güzel okumak için gayret eden kursiyerlerimizin bundan böyle de daha iyisine ulaşmak için gayret edeceklerinize inanıyorum” şeklinde konuştu.
Tashih-i Huruf Kurslarına katılan 15 Kursiyerlere belge takdimi ile program sona erdi. komis-snav.jpg
kurs.jpg  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 425
Bu Ay : 2969
Toplam : 2969

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom