Dünya Çevre Haftası

Malatya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Esenlik ltd. Şirketi Dünya Çevre Haftası nedeniyle Temizlik Kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde Hidayet Mahallesi'nin girişinde bir tören düzenlendi.

Dünya Çevre Haftası Malatya Haber

Düzenlenen törene, Belediye Başkan Yardımcıları Ertan Mumcu, Selim Pilten, Alican Bozkurt, Daire Müdürleri, Esenlik Genel Müdür Yardımcısı Münür Özpolat, Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağcı, mahalle muhtarları, öğretmenler ile öğrenci ve izci grupları katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, startı verilen temizlik kampanyasının Malatya'nın her tarafında yapılacağını söyledi.

Bozkurt, "Belediye Başkanımız Ahmet Çakır Malatya'nın daha temiz ve yaşanabilir bir kent haline gelmesi için temizliğe önemli yatırımlar yaptı. Tüm araçlarımızı değiştirdi. Koordineli çalışma sistemleri oluşturularak, mahalleler başta olmak üzere şehir temizliği günün her saati yapılmaktadır. Her mahallemize çöp arabalarımız girerek günlük çöp toplamaktadır. Bunun yanı sıra mevcut konteynırlar değiştirilip, yerlerine yenisini koyduğumuz gibi 2200'ün üzerinde yeni konteynırlar alarak ihtiyaç duyulan yerlere konulmuştur. Şehir merkezine çöp sepetleri, izmarit kutuları yerleştirildi. Pazaryerleri anında temizleniyor. Temizliğin yanı sıra ilaçlama çalışmaları da aralıksız sürüyor. Kampanyamız aralıksız her yerde devam edecek. Burada çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere bütün Malatyalılara sesleniyorum. Temiz bir Malatya için el ele verelim" dedi.
Temizlik Kampanyası çerçevesinde törene katılan konuklar çöp toplayıp, yürüyüş yaptılar. Öğrenciler ve izciler de taşıdıkları dövizlerle temizlik ile ilgili mesajlar verirken, daha temiz bir Malatya için çöp topladılar.

Temizlik Kampanyası çerçevesinde Malatya şehir merkezi başta olmak üzere Malatya'nın her mahallesi temizlenecek.

Bu arada, Şehir merkezinde Yeni Camii içerisinde bulunan tuvaletler ve lavabolar yapılan tadilatla yeniden düzenlendi.

Yaklaşık 70 bin liraya mal olan yenileme çalışmalarıyla daha hijyenik bir ortam oluşturuldu. Vatandaşların ücretsiz kullanabilecekleri tuvaletlerde ayrıca gün boyu temizlik görevlisi de hazır bulunacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 462
Bu Ay : 4019
Toplam : 4019

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom