Anadolu Platformu Malatya'da

Değişik illerden katılımcıların iştirak ettiği Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Malatya'da bir dizi etkinlik gerçekleştirdi

Anadolu Platformu Malatya'da Malatya Haber

Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak kurulan Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu, İslami duyarlılığa sahip dernek ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Malatya’da bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Platformu tanıtan filmin gösterimiyle devam etti. Platform’un kurucularından Turgay Aldemir’in bu oluşumu meydana getirme amaçlarını dile getiren konuşmasıyla program devam etti. Aldemir; “insanı vahyin kılavuzluğunda, özgürlük, adalet, ahlak ve aileyi merkeze alarak yeniden ayağa kaldırmak, en temel hedefimizdir.
Platformumuz Anadolu’nun çeşitli beldelerinde müstakil çalışmalar yapan kuruluşların birbirini tanımak, tecrübe paylaşımında bulunmak, ortak değerler etrafında buluşmak suretiyle birlikte çalışma yapmak amacıyla bir araya gelen kuruluşlardan oluşmaktadır. Bu kuruluşlar yerel farklılıklarını muhafaza ederek, paylaşımı, diyalogu ve ortak değer üretmeyi sürdüren kuruluşlardır. Bir platform olarak, insanımızı tarihiyle, değerleriyle ve insanlıkla yeniden buluşturmak için; dinimizden, tarihimizden, kültürümüzden ve insan zenginliğimizden kaynaklanan potansiyelimizin ortaya çıkarılması çabalarına; üretip, geliştireceği model, ürün ve projelerle ve en önemlisi yetişmiş insan gücüyle katkı sağlamak.
Adalet, özgürlük, eminlik, katılımcılık, birleştiricilik, fedakarlık, çalışkanlık, hasbilik, gönüllülük, hoşgörü, meşruluk, ahlakilik, açıklık, şeffaflık, örgütlülük, denetlenebilirlik gibi ilkeleri benimsemek.” Diye konuşmasını sürdürdü.

Daha sonra Araştırmacı Yazar Necip Cengil, “Birliktelik Ruhu” konulu konuşmasını yaptı. İnsan odaklı içeriğe sahip konuşma dinleyen katılımcıları derin düşüncelere sevk etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom