Seçim Ziyaretleri Sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya milletvekili adayları, 12 Haziran'da yapılacak olan milletvekili genel seçimi nedeniyle ziyaretlerini ve seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Seçim Ziyaretleri Sürüyor Malatya Siyaset

CHP milletvekili adayları Veli Ağbaba ve Ali Dağdelen, Yamaç ve Beydağı Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar ile biraraya geldiler.

Burada konuşan CHP 1. sıra milletvekili adayı Veli Ağbaba, " Malatya'da çok çeşitli olaylar oluyor. 8 buçuk yıldan beri de AKP Malatya'yı yönetiyor. Buranın birçok derdi var. Burada ki sorun TOKİ'nin yapmış olduğu uygulamadan kaynaklanıyor. Burada herkes çok sıkıntı çekiyor ve geceleri uyuyamaz olmuş durumda. Biz eğer iktidar olursak mahalle halkının ve burada yaşayan hiçbir yurttaşımızın rızasını almadan bir şey yapmayacağız ve hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz. İster Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy versin ister vermesin herkesin hakkını teslim edeceğiz" diye konuştu.

Bu arada, CHP milletvekili adayları Veli Ağbaba ve Ali Dağdelen Rışvanlılar Derneği'ni ziyaret ettiler. Rışvanlılar Derneği Başkanı, CHP 2. sıra milletvekili adayı Ali Dağdelen'in adayları ve akrabaları olduğunu belirtti. Ziyarette ilk olarak konuşan Rışvanlılar Derneği Başkanı İsmet Çelik, "Bu seçimin adaylarımıza ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adaylarına bizi ziyaret ettikleri için teşekkür ediyorum. Tabi Ali Dağdelen de adayımız akrabamız. Tabi ki
elimizden gelen yardımı yapacağız, sizlere başarılar diliyorum" dedi.

CHP 1.sıra adayı Veli Ağbaba, "Biz yüzde 10 barajının kaldırılmasını istiyoruz. Malatya'da diğer kentlerde de çok çeşitli siyasi görüşten etnik kimlikten, mezhepten insanlar yaşıyor. Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olursa yapılacak birinci iş Partiler Kanunu'nu değiştirmek. Bu kanun Türkiye'de ki demokrasinin önünde en büyük engel" ifadelerini kullandı.


CHP 2. sıra milletvekili adayı Ali Dağdelen de, Rışvanlıların adayı olduğunu belirterek, seçimler için dernek yöneticilerinden destek istedi. Rışvanlılar Derneği ziyareti sonrası Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Veli Ağbaba Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek hastalara çiçek dağıtarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. CHP milletvekili adayları Yeşiltepe Eğitim Derneği açılışına katıldılar.

ADAYLAR BİRARADA

Yeşiltepe Eğitim Derneği'nin açılışına katılan AK Parti Malatya Milletvekili adayları Mücahit Fındıklı, Ömer Faruk Öz ve Şanal Tosun ile karşılaşan CHP milletvekili adayları birbirlerinin ellerini sıkarak başarılar dilediler ve kısa bir süre sohbet ettiler.

Daha sonra CHP milletvekili adayları Veli Ağbaba, Ali Dağdelen, Dila Boztepe ve Güzide Gök Yıldırım Atatürk Caddesi esnafını gezerek esnafa hayırlı işler dileyerek, esnafın sorunlarını dinlediler.

"KAYISI İÇİN ÖMÜRLÜK PROJELER ÜRETECEĞİZ"

CHP milletvekili adayı Dila Boztepe ise, seçim gezilerinde yaptığı konuşmasında, Malatya'nın dünyaca meşhur kayısının sorunlarına temas edip, "En önemli geçim kaynağımız olan ve istihdamın büyük bir kısmını bünyesinde barındıran Kayısı' ile ilgili çiftçiden yana ve kayısıya hak ettiği değeri veren, iyi bir tanıtımla ve konuyu meclis gündemine taşıyarak çıta yükselten, bir adım öne taşıyan bir çözüm önerisinden bahsediyoruz.Gerekirse Malatyamızın bütün meşhurları bu konuda el ele vererek bir platform kurarak ve bilimsel ve reel çözümlerle anlık değil ömürlük projeler üreteceğiz"ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 567
Bu Ay : 4011
Toplam : 4011

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom