Kılıçdaroğlu Malatya'da Halka Seslendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yoksulluğu idare etmek için değil, yoksulluğu tarihe gömmek için geliyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu Malatya'da Halka Seslendi Malatya Haber

Malatya Belediyesi yanındaki alanda vatandaşlara hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, merhum eski başbakanlardan Bülent Ecevit'i eleştirenleri tenkit edip, "Rahmetli Ecevit, Türkiye Cumhuretinde iki tarih yazmıştır. Afyonu köylüye ektirmeyeceksin diye baskı yaptılar. Benim köylüm afyon da ekecek dedi. Sonra Kıbrıs'a çıkamazsın dediler. Ne yaptı. Kıbrıs'a çıktı ve barış harekatını gerçekleştirdi. Sen kalkmış Ecevit'i eleştiriyorsun. Sen kim, Ecevit kim?" diye sordu. 

Kapanan fabrikaları da eleştiren Kılıçdaroğlu, "Fabrika kapatıyorlar. Ne yapacaklar, yandaş var. Yandaşlarına kaynakları aktaracaklar. Benim için ise vatandaş var. Herkesin inancına ve etkik kimliğine saygı gösterecğiz. Felsefemiz, insandır. Ayrılık kayrılık bizim kitabımızda yoktur" ifadelerini kullandı.

"Türkiye'deki yoksul sayısı resmi rakamlara göre 12 milyon 715 bin kiyidir. Bir yılda ise 818 bin kişi arttı. Bunlar demiyorlar mı ki Türkiye hızla büyüyor, Kişi başına 10 bin dolarlara yükseldi diyorlar. Yoksulluğu idare etmek için değil, yoksulluğu tarihe gömmek için geliyoruz. Yoksulu namerde muhtaç etmeyeceğiz. Bizim derdinimiz aş ve iş. Herkese aş ve iş. bizim uçuk kaçık projelerle işimiz yok. Bizim derdimiz, çocuğun annesinin kucağında ölmemesidir. Aile sigortasıyla aileleri güç katacağız"diyen Kılıçdaroğlu, "Her yoksul aileye 600 lira verirseniz, milleti tembelliğe alıştıracaksınız diyorlar. Zaten millet aç. Oturursun adam gibi, aile sigortası projemizi okursun, eksiğimiz varsa söylersiniz, düzeltiriz. Yeşil kart ailelere sağlık sigortasıdır"şeklinde konuştu.

"Yeşil kart ayrı, aile sigortası ayrıdır. Hortumu keserseniz, aile sigortasına kaynak da bulunur. Hortumlar AK Parti genel merkezine bağlı" iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu, et fiyatlarının yükselmesini de eleştirdi. "Besicileren derdine bir dokunun bin ah işitirsiniz"diyen Kemal Kılıçdaroğlu, hayvancılığı da hükümetin öldürdüğünü belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra özetle şunları konuştu: "Malatya'da 2002'de icra dairesi sayısı 3'dü, şimdi 7 olmuş. niye icra daireleri arttı? Çünkü, vatandaş borç içinde. İcra dairelerindeki dosyaları üst üste koyun, Recep Tayyip Erdoğan'ın boyunu aşmazsa, ben de insan değilim."

"DEMOKRASİLERDE ORDU KIŞLASINDA OLACAKTIR"

"Yırtık ayakkabı ile siyasete giren sen, sonra dünyanın en zengin başbakanları arasında sen. Çiftçiye gelince kaynak bulamıyoruz diyen sen. Kaynak bulamıyorsan oradan ayrılacaksın"diyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizim iktidarımızda atanmayan öğretmen diye bir kavram olmayacak. Okullar tam gün olacak. Askerliği 15 aydan önce 9, sonra 6 aya indireceğiz dedik. dediler ki, vay efendim memleketi kim savunacak. Senin çocuğun Burdur'da valinin gözetiminde 21 gün askerlik yaparken, aklına memleketi kim savunacak diye gelmedi. Ulusal bağımsız savaşında nasıl mücadele ettiysek, bu memleketi de öyle savunracağız. Ordu peygamber ocağıdır, ancak demokrasilerde ordu kışlasında olacaktır. "ifadelerini kullandı.

"Emeklilere bir sitemim var. Sizi özel bir yasa ile cezalandırdılar. Karşı çıktık, ancak emekli farkına varmadı. Emekli karşı çıkmadı. Milli gelir artışından emekliye fark vermediler. 9 milyon emeklinin tamamınn oyunu bekliyorum. Onlara milli gelir artışından fark verip, intibak yasasından pay ayrıracağım. Bu benim sözümdür"diyen Kılıçdaroğlu, "Oy verin, halkın iktidarında halk için çalışacağım. Millet zenginleşecek. Vatandaşa hiçbir zaman yalan söylemeyeceğiz. Onun için oyunuzu istiyorum"şeklinde konuştu.

"Bir sınavı yapamayan, bu ülkede iktidar olmamalıdır ve olmayacaktır. Bir sınavı yapamayan kul hakkı yemedim diyemez"ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, 12 Haziran'da taşeron işçiliğini tarihe gömüp, kadro vereceklerini belirtti.

Başbakan Erdoğan'ı yine televizyonda canlı yayına çıkmaya davet eden Kemal Kılıçdaroğlu, "İstersen bakanlarınla gel, ben tek başıma katılacağım" ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 277
Bu Ay : 900
Toplam : 900

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom