Yeşiltepe Alt Merkez Olacak

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Yeşiltepe’yi, hedeflediğimiz gibi Malatya’mızın en önemli, en güzel semtlerinden biri haline dönüştüreceğiz” dedi.

Yeşiltepe Alt Merkez Olacak Malatya Haber

Malatya Belediyesi, Yeşiltepe bölgesinde sürdürdüğü yoğun çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Yapılan şuyulandırma çalışmaları sonucunda yaklaşık 2 dönümlük alan park ve meydan olarak düzenlenmesi için start verildi.

Alan üzerinde bulunan ev ve dükkanların yıkımına 21 Nisan Perşembe günü başlandı.

Yapılan yıkım çalışmalarına Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, Yeşiltepe bölgesi mahalle muhtarları ve basın mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Yeşiltepe’de yoğun bir çalışma olduğunu belirten Seyran Mahallesi muhtarı Zihni Dönmez ile Gazi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Başıbüyük, yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Seyran mahallesine yapılacak olan meydan ve park düzenlemesiyle birlikte Yeşiltepe merkezinin açılacağını belirten Muhtarlar, “Malatya ve Yeşiltepe bölgesi için çok güzel bir hizmet olacak. Yeşiltepe bölgesi sakinleri olarak son derece mutluyuz” şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

Malatya genelinde sürdürülen yoğun belediyecilik hizmetleri ile birlikte, Malatya Merkezi’nin açılarak yeni alt merkez oluşturma çalışmalarının da yoğun bir şekilde sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yaptığı konuşmada, bu alt merkez çalışmalarından birisinin de Yeşiltepe bölgesi olduğunu söyledi.

Yeşiltepe bölgesinde 9 mahallenin olduğunu belirterek, bu bölgenin gelişmesine özel önem verdiklerini kaydeden Başkan Çakır, “Yeşiltepe bölgemizde Kuzey Kuşak Yolu’nun yapımına büyük önem verdik ve şu ana kadar 6 km’sini tamamladık. Şehir mezarlığı yol çalışmalarımız devam ediyor. Bu bölgede hiç yağmursuyu drenaj kanalı yoktu. 13 km’lik yağmursuyu drenaj kanalı projesinin yüzde 75’ini tamamladık. 100. yıl, Gazi, 19 Mayıs ve Vatan caddelerimizi tamamlayacağız. Altyapı çalışmaları bittikten sonra da kaldırım ve yol düzenleme çalışmalarına başlayacağız. Gazi caddesini 22 metreye çıkararak, prestijli bir yol haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

Yeşiltepe bölgesinde çok amaçlı bir sosyal tesis inşaatının da devam ettiğini hatırlatan Başkan Çakır, düzenlenecek olan meydan ve park ile ilgili de bilgiler verdi.

Çakır, meydan yapılacak olan alanda, bedelleri ödenen 6 ev ile 5 işyerinin yıkılacağını belirterek, “Burası Yeşiltepe’nin merkezi olacak. Buraya bir meydan kazandıracağız Yeşiltepe’yi, hedeflediğimiz gibi Malatya’mızın en önemli, en güzel semtlerinden biri haline dönüştüreceğiz. Bu sene sonuna kadar buradaki çalışmaların % 80 -% 90 oranında tamamlamış olacağız” dedi.

Yağmursuyu drenaj çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor

YEŞİLTEPE GENELİNDE YOĞUN ÇALIŞMA

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ev ve işyeri yıkım çalışmalarından sonra beraberindekilerle birlikte Yeşiltepe genelinde sürdürülen çalışmaları inceledi.

İnceleme sırasında basın mensuplarına bilgiler veren Başkan Çakır, Yeşiltepe bölgesinde altyapı ve asfaltlama çalışmalarının da yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Yağmursuyu tahliye kanallarının kanalizasyon şebekesine bağlı olmasından dolayı, kanalizasyon hatlarının yüzde 80 oranında tıkandığını belirten Başkan Çakır, “% 75 oranında tamamladığımız Yağmur Drenaj hatları devreye girer girmez, bölgedeki kanalizasyon hatlarının temizliğini de yapmış olacağız. Şuan eski asfaltlar kazınarak yolların kodları alınıyor. Yeni asfalt serimini de yapıyoruz. Burada şuana kadar 400 bin m2 kaplama çalışması yapıldı.

Yapılan çalışmaları Yeşiltepe bölgesinin tamamına yaydığımız zaman, 4 milyonu bulan bir rakama tekabül ediyor. Bu çalışmalarımızı Yeşiltepe’nin bütün ana caddelerinde yapacağız. Alt yapı, kaldırım, yol, aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmalarını da yaparak Yeşiltepe’yi güzel bir hale getireceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 803
Bu Ay : 7600
Toplam : 7600

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom