Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu Açıldı

İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu tarafından Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında "Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu" düzenlendi.

Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu Açıldı Malatya Eğitim

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu binasında gerçekleştirilen açılış törenine İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan, rektör yardımcıları, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Aysun Bay Karabulut, "Evde bakım, gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde, gerekse herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesidir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu olarak Sosyal Destek Projesi kapsamında Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursunu açmakla önemli bir hizmeti yerine getirmiş olacağız" dedi.

Türkiye'nin ilk Evde Hasta Bakım Teknikeri Bölümünün İnönü Üniversitesi'ne kazandırılacağını söyleyen İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, "Günümüz koşullarında bakıma muhtaç insanlarımız ciddi sorunlar yaşamaktadırlar. Bir ailenin en yaşlıları önceleri yakınları tarafından bakılmakta ve tüm ihtiyaçları çeşitli güçlüklere rağmen karşılanmaktaydı. Günümüzde ise gerek yaşlılarımız gerekse bakıma muhtaç diğer insanlarımız bu konuda birçok mağduriyetler yaşamaktadırlar. Sadece bakım hizmetlerinin karşılanması değil aynı zamanda verilecek olan hizmetin profesyonel elemanlar tarafından sağlanması da son derece önemlidir. Üniversite olarak bu ve benzeri birçok projeyle ülkemiz ve memleketimiz insanına hizmet etmekte bizlerin asli vazifesidir" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından SODES kapsamında düzenlenen "Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursunun açılışı yapıldı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 270
Bu Ay : 1005
Toplam : 1005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom