Aslantepe Caddesi Genişletiliyor

Son iki yıl içerisinde toplam 36.500 metre yeni yol açma ve genişletme çalışması yapan Malatya Belediyesi, yol açma ve genişletme çalışmalarına Aslantepe Caddesi ile devam ediyor.

Aslantepe Caddesi Genişletiliyor Malatya Haber

Malatya Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre, şehrin ulaşım sorununu çözme konusunda yoğun gayret gösterildiği, bu kapsamda yeni yol açma ve genişletme çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Yapılan açıklamada şehrin muhtelif yerlerinde sürdürülen yeni imar yolu açma çalışmaları, Kuzey Kuşak Yolu açma çalışmalarının yanı sıra mevcut yollarda genişletme çalışmalarına devam edildiği belirtilerek, Aslantepe Caddesi Çevre Yolu girişindeki kısmında da yol genişletme çalışmalarına başlandığı ifade edildi.

Açıklamada, Aslantepe Caddesinin çevreyoluna bağlandığı noktada 8 adet kerpiç evin bulunduğu ve bu evlerin yol genişletme alanında kaldığı için kamulaştırılarak yıkımına başlandığı, hak sahiplerine kamulaştırma bedelinin ödendiği, önümüzdeki günlerde yıkımın tamamlanacağı belirtildi.

Diğer yandan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sözkonusu caddenin yoğun trafiğin yaşandığı bir cadde olduğunu ve genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Aslantepe Caddesi Çevre Yolu girişi kısmındaki yerde mevcut yol genişliğinin 10 metreden 20 metreye çıkarılacağını belirten Belediye Başkan Ahmet Çakır, “Sözkonusu çalışmaların bitmesiyle beraber buradaki trafik akışı daha da düzenli ve güvenli bir hale gelmiş olacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 9
Bu Ay : 4375
Toplam : 4375

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom