100 Bin Kişiye Ziyafet

Şanlı Urfa'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde gönüllü kuruluşlar, aşevi ve hayırsever vatandaşların yardımıyla 100 bin kişiye tirit ziyafeti verildi.

100 Bin Kişiye Ziyafet Bölge

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde gönüllü kuruluşlar, aşevi ve hayırsever vatandaşların yardımıyla 100 bin kişiye tirit ziyafeti verildi.

Şanlıurfa İl Müftülüğü ve gönüllü kuruluşlar işbirliğiyle organize edilen tirit ziyafeti için Şanlıurfalılar sabah ezanında dağıtımın yapıldığı Dergah ve Hz. İbrahim Camileri'ne akın etti. Şanlıurfalı yardımseverlerin desteği ile 250 koyun, 30 sığır kesilerek hazırlanan yemekte, 30 bin yufka ekmek, 3 ton yoğurt, 2 ton limon, 1 ton sarımsak kullanıldı. Etin haşlanıp, üzerine sarımsaklı yoğurt dökülüp, limon sıkılarak tüketilen tirit 3 saatte tüketildi.

Gönüllü kuruluşların temsilcisi Aziz Kutluay, "Kutlu Doğum Haftası nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yıl da tirit dağıtımını gerçekleştirdik. Halk artık bu organizasyonu benimsedi, 250 küçük baş hayvan 30 sığır kesilerek yemek yapıldı" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 59
Bu Ay : 6856
Toplam : 6856

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom