Tarım Ve Hayvancılık Fuarı Değerlendirmesi

Malatya'da düzenlenen 5. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarın'nın son derece yararlı geçtiği belirtilip, önümüzdeki yıl düzenlenecek fuarın da yüzde 40 standının satıldığı bildirildi.

Tarım Ve Hayvancılık Fuarı Değerlendirmesi Malatya Kültür-Sanat

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş tarafından 7-10 Nisan 2011 tarihleri arasında Mişmiş Park Fuar alanında düzenlenen 5. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'na katılan katılımcıların fuardan memnun ayrıldıları bildirildi.

Malatya dışından 21 ilden 46 firma olmak üzere toplam 106 firmanın katıldığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarına katılan katılımcılar, böyle bir organizasyonun gerçekleştirilmesinden dolayı başta Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Her geçen yıla göre fuara katılım önemli ölçüde artmaktadır.Bu da Tarım ve Hayvancılık Fuarımızın artık bölgede kabul gördüğünün göstergesidir. Hedefimiz önce ulusal, devamında da uluslar arası bir tarım ve hayvancılık fuarına dönüştürmektir. Geçmişle kıyasladığımızda inanılmaz bir gelişme var.Bu fuar sayesinde firmalarımız, gelişen en son teknolojiyi, bilgi ve birikimlerini çiftçilerimizle paylaşmaktadırlar" şeklinde konuştu.

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, bu yıl 106 firmanın katılımıyla fuarı düzenlediklerini belirterek, "Bu son derece memnuniyet verici" dedi.

Nalçacı, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın düzenlenmesi, bölgemiz ile ilimiz çiftçilerinin yeni teknolojilerle tanışmasına ve aynı zamanda üreticilerin ürünlerini gerek yurt içine gerekse yurtdışına pazarlamada yeni olanaklar sağlamasından dolayı bir kat daha önemi artmaktadır. Bizlerde bu bilinçle fuarımızı organize etmeye çalıştık. Belirlediğimiz hedefimize ulaşmış durumdayız. Üretici ve tüketici son derece mutlu ayrıldılar. Adana, Adıyaman, Antalya,
Ağrı, Bitlis, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır, Gaziantep, Kars, Kahramanmaraş, Muş, Sivas, Siirt, Şanlıurfa ve Tunceli'den binlerce ziyaretçi geldi" diyerek, önümüzdeki yıl düzenlenecek fuar standlarının yüzde 40'ının şimdiden satıldığını duyurdu.

Nalçacı, gelecek yıl 5 - 8 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacak olan 6. Doğu ve Güney Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı için şimdiden bin 500 metrekarelik alanın satıldığını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 950
Bu Ay : 3434
Toplam : 3434

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom