Belediye Nisan Toplantısı

Malatya Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan toplantısında, 2010 yılı faaliyet raporu kabul edilirken, meclis vekillik ve encümen seçimi de yapıldı.

Belediye  Nisan Toplantısı Malatya Haber

Malatya Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı'nda Meclis Başkanvekili, Meclis Katipleri, Encümen üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri ile İmar Komisyonu üyelerinin seçimi yapıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın başkanlığında yapılan Meclis Toplantısında gerçekleştirilen seçimler sonucunda, 1. Meclis Başkan Vekilliği'ne Mehmet Şehitoğlu, 2. Meclis Başkan Vekilliğine Aziz Görgeç, Meclis Katipleri Asil Üyeliklerine, Hüseyin Apak ile Yasemin Sultan Kurt, yedek üyeliklerine, Meltem Kavuk ile Asuman Sarıtaç, Encümen Üyeliklerine, Hasan Atay, Ahmet Ergül ve Nurettin Karaaslan, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine, Hasan Demez, Vahap Ergün, Sıddık Özdemir, Salih Büker ve Mehmet Erdoğan ve İmar Komisyonu Üyeliklerine ise Meltem Kavuk, Mehmet Bak, Mehmet Çınar, Metin Mandal ile Nevzat Aslan seçildi.

Meclis Toplantısı'nda, Malatya Belediyesi'nin 2010 yılı faaliyet raporu görüşülerek kabul edildi. Faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır, meclis başkanlığını, Meclis Başkan Vekili Mehmet Şehitoğlu'na bıraktı.

Faaliyet raporu ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, amaçlarının, altyapısı tamamlanmış, modern bir şehir oluşturmak olduğunu belirterek, Malatya'nın gelişmesi ve sorunların çözümü noktasında, şeffaf, katılımcı, istişare eden, halkın sesine kulak veren bir yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi.

Malatya ile ilgili kısa, orta ve uzun vadeli projeler yürettiklerini kaydeden Başkan Çakır, Kent Bilgi Sistemi bünyesinde çalışmaların yapıldığını, 30 kilometre dolayında yağmursuyu drenaj hattının döşendiğini, 30 kilometre dolayında yol açma çalışmasının yapıldığını, 135 bin metrekare dolayında yol ve kaldırım düzenleme çalışmasının yapıldığını, 52 kilometre olayında içmesuyu şebeke hattının döşendiğini söyledi.

Sosyal alanda da önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Çakır, bu bağlamda semt konakları, hasta yakınları konukevi, yeni gasil hane, çok amaçlı sosyal tesisler ile muhtar evi ve irtibat bürosu inşaatlarının sürdüğünü kaydetti.

Malatya Merkezi'nde, standartları yüksek yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yaptıklarını söyleyen Başkan Çakır, burada sadece Belediye'ye ait altyapıların değil, diğer kamu kurum ve kuruluşlara ait altyapıların da tamamlandığını ve böylece Malatya'nın uzun ve kalıcı caddelere kavuşacağını belirtti.

Belediye tarafından yapılan sosyal ve kültürel etkinliklere de değinen Başkan Çakır, 2010 yılında uluslararası sempozyum, fuar ve festivallerin yanı sıra, panel, konferans ve yarışmaların düzenlendiğini, son olarak Türkiye genelinde 450 dolayında katılımcıyla Malatya Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Tarihi Kentler Birliği Toplantısı'nın önemli bir faaliyet olduğunu söyledi.
Faaliyet raporu ile ilgili görüş ve önerilerin ardından yapılan oylamayla Malatya Belediyesi'nin 2010 yılı faaliyet raporu kabul edildi.

Toplantıda ayrıca, Denetim Komisyonu raporu ile Malatya Kent Konseyi kararları Belediye Meclisi'nin bilgisine sunulurken, 2011 yılı Belediye Ücret Tarifesindeki yol işgaliye harcı bölümündeki değişiklik teklifi kabul edildi.

Akçadağ İlçesi Karapınar Köyü hudutları içerisinde bulunan mera parselinin, tuz depolama istasyonu, iş makinası parkı gibi amaçlar için Mera Komisyonu'nda talep edilmesi de kabul edilirken, TOKİ tarafından Beydağı eteklerinde yapılan sosyal konut sahiplerinden, su aboneliği sırasında 48 liralık depozito ücretinin alınmamasına karar verildi.

Ayrıca sözleşmeli olarak bir mühendisin çalıştırılması da yine Meclis tarafından kabul edilirken, parselasyon çalışmaları sırasında Belediye'ye geçen bir parselin satışı için Encümene yetki verilmesi de kabul edildi. Şehir Şantiyeciliği Yönetmeliği ile Mezarlıklar Müdürlüğü Çalışma esas ve usulleri ihtisas komisyonlarına havale edildi.

Malatya Belediyesi meclis üyeliklerine 2 yeni isim katıldı. Haziran 2011'de yapılacak olan genel seçimlerde aday adaylığı için istifa eden meclis üyeleri Ali Dağdelen ile Übeyt Akçin'in yerine, Günnur Tabel ile Ekrem Dağ geldi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 489
Bu Ay : 3933
Toplam : 3933

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom