ÖSS Malatya'da da olaysız geçti...

Malatya'da sınava 24 bin 045 kişinin girdiği belirtilirken E-Tipi Cezaevinde sınava girenlerin sayısının ise 20 olduğu öğrenildi.

ÖSS Malatya'da da olaysız geçti... Malatya Eğitim

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) gerçekleştirildi. Sınav 09.30’da başlayarak kesintisiz olarak 3 saat 15 dakika sürüp 12.45’de sona erdi. Bazı adaların sürenin bitiminden önce soruları yanıtlayıp sınav salonundan ayrıldıkları gözlenirken, çoğunluğun sınav bitiş saatini bekledikleri kaydedildi.

ÖSYM İl Temsilcisi Prof.Dr. Sadık Keleş’in verdiği bilgiye göre sınav sakin geçti. Keleş 24 bin 045 öğrencinin sınavı girdiğini belirtirken E-Tipi Cezaevi’nde de 20 mahkumun ÖSS’ye girdiğini kaydetti.

ÖSYM İl Temsilcisi Prof.Dr. Sadık Keleş, Malatya'daki sınavların kent merkezi ve Üniversite Yerleşkesi’ndeki 75 binada bin 245 salonda gerçekleştirildiğini belirtirken sınavda 75 bina sorumlusu, bin 316 gözetmen, 31 bina sınav sorumlusu yardımcısının görev yaptığını belirtti.

ÇALIK'IN OĞLU DA..
Bu arada, Büyük oğlu Hasan Barış Çalık'ı ÖSS için İnönü üniversitesi Mühendislik Fakültesi binasına getiren AKP Milletvekili Öznur Çalık, burada sınav bitene kadar diğer aileler gibi sınav heyecanını yaşadı.

Sınav sonucunda salondan çıkan oğluna sarılarak kutlayan Çalık, "Allah bütün evlatlarımızın yardımcısı olsun ve emeklerini boşa çıkartmasın. Hepsi çok çalıştı. İnşallah en güzel yerlere, layık oldukları yerlere girerler. Çok zor bir süreç. Bütün aile fertleri çok heyecanlıydı. Bizde bu heyecanı çok net bir şekilde yaşadık" dedi. (Fotoğrafta)

SINAV SONUÇLARI 1 AY SONRA
Öte yandan ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Ünal Yarımağan yaptığı açıklamada, sınav cevap kağıtlarının bugün Ankara’da olabileceğini yapılacak tasniflerin ardından da yarından itibaren de optik okuyucular tarafından okunmaya başlanacağını ve 3 hafta içerisinde okuma işlemlerinin tamamlanabileceğini belirtti. Prof.Dr. Yarımağan, okullardan gelecek olan ortaöğretim başarı puanlarının da ÖSYM’ye ulaşmasıyla birlikte sınav sonuçlarının Temmuz ayının ortalarında açıklanabileceğini belirtti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom