Öğrenciler Stajer Önlüğünü Giydi

Malatya İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri, stajer eczacı önlüğünü törenle giydiler.

Öğrenciler Stajer Önlüğünü Giydi Malatya Eğitim

Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Salonu'nda düzenlenen stajer eczacı önlüğü giyme töreninde konuşan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Göknur Aktay, "Ülkemizde hala eczacılık mesleği toplumumuzda tam olarak tanınmamış ve anlaşılamamış ve tam olarak anlatılamamıştır" diyerek, ilaç ve sağlık sektöründeki hızlı teknolojik gelişmelerin günümüz eczacısının sorumluluklarının da değişmesine ve çeşitlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Eczacılar Odası Başkanı Bülent Köse ise yeni yeni eczacılık fakültelirinin açılmasını tenkid edip, "Şu anda 25 bin civarında eczacı var. 7-8 yıl sonra ise bir 25 bin civarında daha eczacı aramıza katılacak. Ancak, korkuyoruz ki, eczacıya düşman işsiz eczacı ordusu oluşturmayılım" ifadelerini kullandı.

Stajer öğrenciler adına Songül Erdoğdu'nun konuşmasından sonra Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri konser verdi ve solist Batuhan Gökbulut, Türk Halk ve Sanat Müziği parçaları okudu.

Daha sonra, İnrönü Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan İçen ile Prof. Dr. Süheyla Ünal, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göknur Aktay, Eczacılar Odası Başkanı Bülent Köse ile eczacılar, 30 stajer öğrenciye stajer önlüğünü giydirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 575
Bu Ay : 575
Toplam : 575

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom