22 Mart Türkiye Gündemi

22 Mart 2011 Türkiye Gündemi, Malatya Gündemi

22 Mart Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 14.00'te Dış Ticaret Merkezi'nde (Yenibosna) Türkiye'deki tüm ihracatçı birliklerinin yönetim ve denetim kurullarının katılacağı Türkiye İhracatçılar Meclisi'ne hitap edecek. Gül, saat 20.15'te Four Seasons Oteli'nde, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin 40. Yıl Gala Yemeğine katılacak.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.30'da AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşacak, saat 15.00'te Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'na katılacak.

TBMM GÜNDEMİ
- Genel Kurul'da, saat 15.00'te Anayasa Mahkemesi'ni yeniden yapılandıran yasa tasarısı ele alınacak.
- Adalet Komisyonu, saat 15.30'da yargı sürecinin hızlandırılmasını öngören tasarı ile TCK'daki haberleşme ve özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarına verilen cezaları yeniden düzenleyen tasarıyı görüşmek üzere toplanacak.
- AK Parti Grubu saat 11.30'da bir araya gelecek.
- CHP Grup Toplantısı saat 13.30'da başlayacak.

Bakanların faaliyetleri
- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 10.00'da ''Sonuç Odaklı İzleme Sistemi Tanıtım Toplantısı''nda konuşacak. Bağış, ABGS'de, saat 11.00'de Fransa Büyükelçisi Bernard Emie, saat 14.30'da Makedonya Büyükelçisi Goran Taskovski, saat 15.00'da Avrupa Koleji Rektörü Paul Demaret ve saat 15.30'da İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bahman Hüseyinpur'u kabul edecek.
- Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, saat 10.00'da 'Esnaf ve sanatkarların kredi kefalet kooperatiflerine olan borçlarının yeniden yapılandırılmasına' ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 10.00'da Ankara Bilişim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabul edecek.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 13.30'da Abdülkadir Karahan kitabının tanıtımına katılacak, saat 20.00'de "Evliya Çelebi'nin 400. Doğum Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katılacak.
- Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, saat 17.00'de Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 85. yıl dönümü kutlamalarına katılacak.
- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, saat 10.00'da ''Dünya Su Günü'' kutlama programına katılacak.
- Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halit bin Ahmet El Halife, saat 19.00'da Ankara'ya gelecek.
- Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, saat 12.30'da Dış Ticaret Kompleksi'nde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılması beklenen TİM ziyaretine, saat 20.00'de ise TÜSİAD 40. Yıl Gala Yemeği'ne katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 19.30'da Four Seasons Otel'de, TÜSİAD'ın 40. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenleyeceği gala yemeğine katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, saat 10.00'da Ankara Adliyesi'nde ifade verecek.
- Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) İstanbul İl Başkanlığı, saat 11.00'de Zeytinburnu Öğretmenevi'nde düzenleyeceği toplantıda İstanbul milletvekili adaylarını açıklayacak.
- İP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, saat 12.00'de Galatasaray Lisesi yanında, Ergenekon davası ile ilgili basın açıklaması düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, saat 10.45'te Yurtlararası Basketbol Turnuvası'nın açılışına katılacak
- Türk Eczacılar Birliği ile Mor Çatı ve Kadın Dayanışma Vakfı üyeleri, saat 09.30'da 'Kadına yönelik şiddete dur demek için 1 lira bizden, gerisi sizden' kampanyasının basın toplantısını düzenleyecek.
- KOSGEB ile Güney Kore Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri arasında, saat 13.30'da ikili ilişkileri geliştirmek üzere mutabakat zaptı imzalanacak.
- Büro Memur-Sen üyeleri, saat 10.30'da Güvenpark'ta Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarıyla ilgili basın açıklaması yapacak.
- Acil Tıp Teknisyenleri Derneği üyeleri, saat 10.30'da kuruluşunun yıl dönümü etkinliklerine Anıtkabire çelenk koyarak başlayacak.
- Eczacılar Derneği, PKU Derneği ve Çölyak Derneği üyeleri, saat 11.00'de SGK'nın aldığı kararlarla ilgili basın toplantısı düzenleyecek.
- PTT Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, saat 15.00'te 2 milyon kişiye gönderileceği "Bilgilendirme Mektupları"nın baskı, zarflama ve dağıtımlarının yapılması hususunda bir protokol imzalayacak.
- Yemen muhalefetinin önde gelen isimleri arasında yaralan Abdullah Zindani, saat 11.00'de Berr Otel'de (Fatih), ülkesindeki sivil isyan ve ayaklanmaların perde arkasını anlatmak üzere basın toplantısı düzenleyecek.
- İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu, Bayrampaşa Vatan Aile Sağlığı Merkezi'nde, saat 12.30'da hasta yakınlarının şiddetine maruz kalan bir hekimin durumuna dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması düzenleyecek.
- DEV-SAĞLIK-İŞ, saat 12.30'da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik binası önünde, taşeron olarak çalışan sağlık işçilerinin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması düzenleyecek.
- İstanbul Barosu avukatları ve hukukçu öğretim üyeleri, saat 13.00'te İstanbul Barosu önünden hareketle Taksim Meydanı'na kadar cübbeleriyle yürüyüş yaparak basın açıklaması düzenleyecek.
- TAYAD'lı aileler, saat 14.00'te Almanya'da tutuklu bulunan yakınlarının tecrit altına alınması nedeniyle Almanya Konsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenleyecek.
- İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Kadir Topbaş, saat 19.30'da Sütlüce Kültür Merkezi'nde (Haliç), İSMEK'in "Geçmişten Geleceği Hayalim İstanbul" defilesini izleyecek.
- Bursa Oyak Renault fabrikalarında saat 15.30'da işçiler kan bağışlayacak.
- Bursa Makine Mühendisleri Odası tarafından saat 12.30'da rüzgar enerjisi hakkında sempozyum düzenlenecek.
- Bursaspor ile ilgili eski gazete, dergi ve fotoğraflar Şefik Bursalı Galerisi'nde sergilenecek.
- Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda "Kütahya İli Yatırım Ortamı İyileştirme Çalışma Toplantısı" toplantısı düzenlenecek.
- Antalya'da 2009 yılanda polis kurşunuyla ölen Çağdaş Gemik'in Yargıtay tarafından bozulan kararın ilk duruşması görülecek. Aile ve sivil toplum örgütleri, saat 09.00'da adliye bahçesinde açıklama yapacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ
-----------------------------
- TÜSİAD'ın "Yeni Anayasa Sürecinin 5 Temel Boyutu" başlıklı çalışmasını duyuracağı Yüksek İstişare Konseyi toplantısı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'in katılımıyla saat 09.15'te Four Seasons Otel'de gerçekleştirilecek.
- ING Bank ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki kredi sözleşmesine ilişkin düzenlenen toplantı, saat 12.30'da İBB Saraçhane binasında gerçekleştirilecek.
- TİM Meclis Toplantısı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla 13.45'te Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirilecek.
- Merkez Bankası, saat 14.30'da mart ayı ikinci dönem beklenti anketi sonuçlarını açıklayacak.

SPOR GÜNDEMİ
----------------------
- A Milli Takım, 29 Mart 2011 Salı günü Avusturya ile İstanbul'da oynayacağı 2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçı öncesinde saat 19.00'da Swissotel the Bosphorus'ta toplanacak.
- Ümit Milli Takım, 25 Mart'ta Liechtenstein ile Sivas 4 Eylül Stadı'nda oynanacak oynayacağı maçın hazırlıklarını Sivasspor Tesisleri'nde saat 10.30'da yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Fenerbahçe, Bursaspor maçının hazırlıklarına saat 17.00'de yapacağı basına açık antrenmanla devam edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 145
Bu Ay : 3589
Toplam : 3589

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom