Arapgir MYO'da mezuniyet sevinci

Malatya Arapgir Meslek Yüksek Okulu'nda 2008- 2009 öğretim yılı düzenlenen mezuniyet töreni ile son buldu.

Arapgir MYO'da mezuniyet sevinci Malatya Eğitim

12.06.2009 Cuma günü Arapgir MYO’ da düzenlenen mezuniyet törenine Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, rektör yardımcımız Prof. Dr. İlhan İçen, İnönü Üniversitesi fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Heyecan, sevinç ve hüznün bir arada yaşandığı mezuniyet töreninde mezun olan öğrenciler adına ilk konuşmayı öğrencilerden Sera Öz yaptı.
Sera Öz konuşmasında şunları söyledi. “Bazen acı bazen tatlı günler geçirdik. Umutlarla boyadık okul duvarlarını. Arapgir’e küçük dedik yakındık. Bu kadar dar alanda sorgusuz paslaşmalardan, yarım kalan cümlelerden, ama her seferinde iyi ki buradayız iyi ki yaşadık bu iki yılı diyoruz.”
Arapgir MYO Müdürü Malatya İnönü Üniversitesi öğretim görevlisi Dursun Özgüler ise konuşmasında, iş adamları tarafından yapılan Arapgir MYO’ da 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılına yepyeni ve farklı bir mekanda ayrı bir heyecan ve mutlulukla başladıklarını ifade etti. Mezuniyet belgelerini alan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyen Özgüler, gelecek yaşamlarıyla ilgili ümitsizliğe girmemeleri gerektiğini, aldıkları eğitim ile Türk sanayi sektörünün kalkınmasında önemli görevlerde bulunabileceklerini kaydetti.
Hayata hazırlanma aşamasının ilk kısmını oluşturan üniversite yaşamının önemli olduğunu belirten Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu konuşmasında, “öğrendiklerinizin düşüncelerinize, düşüncelerinizin duygularınıza, duygularınızın da davranışınıza dönüşeceği bundan sonraki hayatınızda çalışmalarınızın ülke kalkınmasına önemli bir katkısı olacaktır.” dedi.
Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ise konuşmasında, dünyada gelişmiş olan ülkelerin mesleki eğitime çok önem verdiklerini belirterek bu anlamda ülkemizde de ara eleman yetiştirme ihtiyacının ancak mesleki eğitimin verilmesiyle karşılanabileceğini vurguladı. Sadece belli bir dönemde alınan eğitim değil, hayatın her safhasında alınabilecek eğitim ve gösterilebilecek çaba ile ancak mesleki başarı sağlanılabilineceğini ifade eden Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, ülke ekonomisine katkıda bulunabilecek öğrencilerin bundan sonrada çabalarını sürdürmeleri gerektiğini söyledi. Saygıya değer bir birey olarak geleceğin Türkiye’sinin inşasında, Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerlemeleri temennisinde bulunan Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik öğrencilere hayatlarında başarılar diledi.
Son olarak bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Engin Aksakal ise,yüksekokulların kurulduğu şehre, beldeye sosyal, kültürel ve şehrin çehresini değiştirmesi bakımından katkılarının büyük olduğunu belirterek bu bağlamda Arapgir MYO’ nun da ilçemize katkısının büyük olduğunu ifade etti. Bu katkıların arttırılmasında desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik’e teşekkür eden Kaymakam Aksakal, mezun olan öğrencileri tebrik etti.
Konuşmaların ardından bölümlerinde başarılı olup dereceye giren öğrencilere plaket takdim edildikten sonra diploma törenine geçildi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 394
Bu Ay : 4192
Toplam : 4192

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom