Battalgazi Ödül Töreni

Malatya Okuyor Kampanyası çerçevesinde Battalgazi ilçesinde ödül töreni düzenlendi.

Battalgazi Ödül Töreni Malatya İlçe

Battalgazi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda kampanya çerçevesinde en iyi dereceyi yapan öğrencilere Malatya Okuyor Kapsamında ödülleri verildi.

Program Vali Ulvi Saran, Battalgazi Kaymakamı Abdulmüttalip Aksoy, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, ilgili daire müdürleri ve müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Ulvi Saran, ödül töreni öncesinde yaptığı konuşmada, "Bu kampanyamız bütün il kapsamında hızla devam etmektedir. Aldığımız sonuçlara göre çok iyi durumdayız. İlçelerde de başlatılan bu kampanya ile çok iyi bir düzeye geldik. Bilindiği gibi okuma bizi başka varlıklardan ayıran niteliklerin başında gelmektedir. İşte bu insanı insan yapan temel özelliklerden birisidir.

Aydınlanmak ve de ufkumuzu açmak istiyorsak bunun için en iyi araç okumaktır. Çocukluk yaşlarından itibaren bu alışkanlığa başlayıp sürdürmeliyiz. Ocak ayında 335 öğrenci 468 kitap okumuş fakat Şubat ayında 932 kitap okumuşlardır. Bu da hem okul için hem de il için çok sevindirici bir olaydır. Geçen yıl il genelinde 600 bin kitap 80 bin kişi tarafından okunmuştu. Biz bu sayıyı bu sene 1,5 milyona ulaştırmak istiyoruz " dedi.

Battalgazi Kaymakamı Abtülmüttalip Aksoy da böyle bir kampanya töreninde bulunmakdan mutluluk duyduğunu ifade edip, ülkemizdeki kitap okuma alışkanlığının gelişmiş ülkelere göre az olduğunu, ancak 100 kişiden sadece 4 kişinin kitap okuyabildiğini söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise , " Battalgazi de bulunan bu okulumuz şehir merkezine yakın ve de çok sayıda öğrenciye sahip bir okuldur. Geçenlerde yaptığım ani bir ziyarette gördüm ki öğrenciler okuyordu. Geçen yıldan bu yana bilindiği gibi bu kampanya devam etmektedir. 335 öğrenci 3 ayda bin 835 kitap okuyarak iyi bir derece yapmışlardır. Çok kitap okuyan bir neslin ufkuda açık olacaktır. Valimiz çok sayıda kampanya ve etkinlikte bulunmuştur. Ama bizi en çok haz aldığımız ve sevgiyle yaklaştığımız program Malatya Okuyor Programı olmuştur "dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürhan ise kendisinin de öğretmenlik mesleğinden geldiğini hatırlatıp, bu yüzden okumaya çok büyük derecede önem verdiğine dikkat çekti. 

Konuşmalardan sonra Malatya Okuyor Kampanyası çerçevesinde Battalgazi ilçesinde dereceye giren öğrencilere yetkililer kitap ve çeşitli hediyeler verdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 203
Bu Ay : 3760
Toplam : 3760

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom