Malatya örnek bir kenttir...

TODAİE heyetinden Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a nezaket ziyareti...

Malatya örnek bir kenttir... Malatya Haber

Yerel yönetimler personelinin sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapmak üzere ilimize gelen, TODAİE (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) yetkililerinden Merkez Valisi Dr. Mustafa Tamer, TODAİE Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Ufuk Bilgin, Dr. Fatih Sarıoğlu, Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztaş, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Vali Tamer: Yerel Yönetimler personelinin sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapacağız…

11 Haziran Perşembe günü gerçekleşen ziyarette konuşan Merkez Valisi Dr. Mustafa Tamer, Malatya’ya bilimsel çalışmalar yapmak üzere geldiklerini, yerel yönetim personelinin sorunları, çözüm önerileri, sorunların yansımalarıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Malatya’yı özellikle seçtik…

Vali Tamer, “4 kişilik bir ekiple bu çalışmayı Malatya da yapmaya başladık. Bu çalışmaların bitmesiyle, yasal düzenlemeler ve taşraya bakış açısının değişeceğine inanıyorum. Türkiye de 280 bin yerel yönetim personeli var. Yerel yönetimin de ayrı bir yasası olması lazım. Bu çalışmayı yaparken Malatya’yı da özellikle seçtik. Malatya her alanda örnek bir kent. Sizlerin buralarda olması da bizleri teşvik etti” dedi.

Başkan Çakır: Böylesine bilimsel çalışmaların sonunda, alınacak kararların, çıkartılacak yasanın çok önemli olduğuna inanıyorum…

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise bu tür çalışmaların yerinde tespitinin önemine dikkat çekerek, “Böylesine bilimsel çalışmaların sonunda, alınacak kararların, çıkartılacak yasanın çok önemli olduğuna inanıyorum. Bu çalışmanın Malatya da yapılması ise bizi ayrıca memnun etti. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 767
Bu Ay : 2296
Toplam : 2296

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom