Gaziantep Tarım Fuarı Devam Ediyor

Gaziantep tarım fuarına Malatya'nın da dahil olduğu civar illerden 200 araçla bölge çiftçi ve üreticileri taşınarak gezdiler.

Gaziantep Tarım Fuarı Devam Ediyor Bölge

Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep İl Tarım Müdürlüğü, KOSGEB, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Akort Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen GAPTARIM 2.Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ve GAPFOOD 7.Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj Fuarı'nı 30 bin kişi ziyaret etti.

Gaziantep ve ilçeleri başta olmak üzere, Hatay, Şanlıurfa, Mardin, Nevşehir, Sivas, Adıyaman, Elazığ ve Malatya'dan kaldırılan 200'e yakın araçla binlerce bölge çiftçisi fuara taşındı.

GAPTARIM fuarında, traktör ve biçerdöverlerden gübreye, tohumdan fidancılığa, sulama teknolojilerinden hayvancılık ekipmanlarına, tarımsal yayınlardan tarım sigortalarına; GAPFOOD fuarında ise, et ve süt ürünlerinden bitkisel ve hayvansal yağlara, dondurulmuş ürünlerden kuruyemişe, içeceklerden gıda katkı maddelerine, ölçümleme ve paketleme teknolojilerinden gıda makinelerine varıncaya kadar, gıda sektörünün hemen her kolundan ürün, hizmet ve teknoloji ziyaretçilerle buluştu.

Fuarın ikinci günü Gaziantep Tarım İl Müdürlüğü ve Akort fuarcılığın birlikte organize ettikleri Kadın Çiftçiler Yarışması da büyük ilgi gördü. İslahiye ilçesinin birinciliği kazandığı yarışmada tüm katılımcılar çeşitli hediyeler kazandı.

Fuarın üçüncü günü gerçekleştirilen kredi desteklemeleriyle ilgili panelde, çiftçilere besicilik ve diğer tarımsal kredilerle ilgili son gelişmeler anlatıldı.

Akort Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Orhan Akkaya, yaptığı değerlendirmede, “Fuarların genel anlamda verimli geçtiğini düşünüyorum. Birçok firma şimdiden önümüzdeki yıl için katılım başvurusunda bulundu. GAP bölgesi için büyük değer taşıyan bu fuarda amacımız, gelecek yıllarda bu fuarı Ortadoğu'nun en önemli tarım fuarlarından birisi haline getirmektir” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 834
Bu Ay : 2363
Toplam : 2363

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom