Durdukları Yerde Yangın Çıkıyor

Bu aile gittiği her yerde esrarengiz bir şekilde yangın çıkıyor. Ne zaman, nerede yanma başlayacak diye nöbet bekleniyor.

Durdukları Yerde Yangın Çıkıyor Bölge

Adıyaman'da bir ailenin gittiği her yerde esrarengiz bir şekilde yangın çıkması görenleri hayrete düşürüyor.

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Narince köyünde yaşayan Çelik ailesinin evi cayır cayır yanıyor. 5 yıldan beri aynı evde oturan aile 1,5 aydan beri rahat uyku uyuyamıyor. Ahmet Çelik ve ailesinin gittikleri her yerde esrarengiz bir şekilde yangın çıkıyor.

Gazeteciler yaşanan bu olayı haber yapmaya gittiklerinde evde çıkan iki farklı yangın görüntülendi. Aile çıkan yangınları anlatırken ilk olarak evin ahırında yangın çıktı. Ahırdaki yangını söndürme çalışmaları devam ederken, bu kez de evin oturma odasında duvarda asılı duran mont yandı. Kameraların açık olduğu esnada ortaya çıkan esrarengiz yangınlar gazeteciler ve köylüleri hayrete düşürdü.

Ahmet ve Sevran Çelik çifti ile toplam 7 çocuğunun yaşadığı evde 1,5 ay önce başlayan yangınlara çare bulamayan aile can korkusu yaşıyor. 2 gün önce evin küçük kızı Büşra tuvalete girdiğinde üzerindeki montun yandığını ve küçük kızı yanmaktan son anda kurtardıklarını belirten aile fertleri, evin cinler tarafından yakıldığını savunuyor. Evin duvarında, tavanında dahi yangın çıkıyor. Çelik ailesinin evinde bulunun tüm eşyaların yanması nedeniyle eşyalar dışarı çıkartıldı. Aile fertleri yangınların sona ermesi için kurban kestiler fakat yangınlar devam etti.

Kahta ilçesinde akrabaların evine gittiklerinde orada evin cinler tarafından taşlandığını, köyde başka bir eve gittiklerinde o evde yangın çıktığını belirten aile fertleri, petrol istasyonunda geceledikleri bir gün petrol istasyonunda da yangın çıktığını ifade ettiler.

Kimseye gidemediklerini ve çaresizlik ve korku içersinde yaşadıklarını kaydeden Ahmet Çelik, "Evimizde bu yangın devam ediyor. Bir köşeyi söndürüyoruz, diğer taraf yanıyor. Elbise, yatak ne varsa ateş alıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nde bu işi bilen birisi varsa gelip bu ateşi söndürsün. Artık çocuklar korkuyorlar. Ev oturulmaz bir hale geldi. Kendi kendine yanıyor. Evde hiçbir şey kalmadı. Bu konuya çare bilen varsa bize Allah rızası için yardım etsin. Biz nereye gidiyorsak orada ateş devam ediyor.

Ben Kahta'ya gittim. Kahta'ya taş attılar ve bütün camlar kırıldı. Bunun üzerine köyde bir yere taşındık orada da yangın çıktı. Biz nereye gidiyorsak orada yangın çıkıyor. 5 seneden beri oturuyorum ama son 1,5 aydır devam ediyor. Petrol istasyonuna gittik, bir gece orada kaldık, orada ateş çıktı. Yangını zorla söndürdük. Misafirliğe gidiyoruz, misafirliğe gittiğimiz yerde yangın çıkıyor" dedi.

Ahmet Çelik'in amcaoğlu Yunus Emre Çelik ise yanan elbiseyi göstererek yeğeninin son anda yanmaktan kurtarıldığını dile getirdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 479
Bu Ay : 2008
Toplam : 2008

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom