Meslek Liselerine Kariyer Günleri

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik olarak başlatılan 3. Kariyer Günlerine devam ediliyor.

Meslek Liselerine Kariyer Günleri Malatya Eğitim

Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda başlayan Kariyer Günlerine Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ve İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer Kariyer Günlerine katılarak burada meslekleri ve hayat tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer, "Gençleri sizin en verimli ve gelişmeye en müsait olan, kendinize yeni bir bakış açısını oluşturmak için, nasıl bir insan olacağınız, insanlığa karşı neler yapabileceğinize dair bir felsefe oluşturacağınız hayatınızın en önemli bir dönemini yaşıyorsunuz. Bu dönemin dolu dolu değerlendirilmesi çok önemli. Ben yatılı okul okudum. Köyümüzde okul yoktu. Bir öğrencinin hayatında öğretmeni çok önemlidir" dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, "Mali Müşavirlik şartları gittikçe ağırlaşan ve günümüzde bir kariyer meslektir. Daha önce Ticaret Lisesi Mezunları, 2 yılık Meslek Yüksekokulu Mezunları ve 4 yıllık üniversite mezunları staj dönemlerini bitirerek, sınava girerek mesleğe başlıyorlar. Ama şimdi artık sadece 4 yıllık üniversite mezunları bu mesleğe yapabiliyor. Şimdi 4 yıl üniversite, 2 yıl staj ve 1 yılda sınav ile birlikte mali müşavir olmak için 7 yıllık bir eğitim gerekiyor. Mali müşavirlik gittikçe önem arz ediyor" şeklinde konuştu.

Mumcu ve Gezer, öğrencilerden meslekleriyle ilgili olarak gelen soruları da cevaplandırdılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 485
Bu Ay : 1220
Toplam : 1220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom