1 saatte kurtarırım!..

'Karadağ, kapanma tehlikesiyle karşı karşıya bulanan Malatyaspor'un 1 saatlik toplantıyla kurtulacağını söyledi."

1 saatte kurtarırım!.. Malatya Spor

Eski başkan Haşim Karadağ, 21 Haziran'da kongre kararı alan ve kapanma tehlikesiyle karşı karşıya bulanan Malatyaspor'un 1 saatlik toplantıyla kurtulacağını, bunun için şartların hazır olduğunu söyledi...

Röportaj: Kenan KARCI

Malatyaspor dizimizin dünkü bölümünde kulübün neden maddi buhrana sürüklendiğini ve nasıl kapanma noktasına geldiğini konu almıştık. Söyleşimizin ikinci bölümünde ise "Malatyaspor nasıl kurtulur?" sorusuna cevap aradık. Eski başkan Haşim Karadağ bu konuda son derece iyimser.

"Hem Malatyaspor kurtulsun isteyeceksin hem de bir şey yapmayacaksın" anlayışının yanlış olduğunu belirten Haşim Karadağ, "Eğer bütün borçlu kulüpler kapanacak olsa Türkiye'de kulüp kalmaz. Şu anda Malatyaspor'un borçlarının kat be kat fazla borcu bulunan kulüpler ayakta duruyor" dedi. Borçları ödemenin formülünü ise şöyle açıkladı,

"1 saatlik bir toplantıyla Malatyaspor kurtulur. Belediye 2 milyon, valilik 1 milyon, esnaf odası 500 bin, İstanbul'daki Malatyalı İşadamları Derneği (MİYAD) 2 milyon, Malatya Eğitim Vakfı 1 milyon, son 3 dönem başkanlık yapanların her birisi 500 bin versin çünkü Malatyaspor başkanlığı herkese nasip olmaz.

Başkan olacak kişi 2 milyon, milletvekilleri de toplam 1 milyon verecek. Bunun yanında SSK ve vergi dahil eski başkanlar da alacaklarını sildiği zaman Malatyaspor sıfır borçlu bir kulüp olur."

BORCU ABARTIYORLAR

Bu gerçekleşebilir bir kurtuluş projesi midir? Yoksa hayal mi? "Bunlar hayali rakamlar değil. Sadece belediye, valilik ve milletvekilleri kararlı olursa bu para toplanır. Oluşturulacak yönetimde her sivil toplum örgütünden de bir kişi bulunmalı. O zaman milletin birbirini arkadan çekiştirme olayı da kalmaz.

Uyumlu ve birlik oluşturacak bir yönetim meydana getirilir. Kimse kimsenin arkasından konuşmaz. 20 trilyon borç için Malatyaspor'u kimse kapatma hesabı yapmasın. Bank Asya Birinci Ligi'nde bu parayı bir sezonda harcayıp da Süper Lig'e çıkamayan takımlar var. Örneğin Rizespor geçen sene bu parayı harcadı. Başarılı olamamasına rağmen bu sene de aynı kararlılıkla yatırım yapmaya hazırlanıyor."

BUNLAR DÜNYAYI YAKAR

Bu şartlar oluşursa siz hem alacağınızı silip hem de toplam 2.5 milyon daha vererek başkan olur musunuz? "Yok. Bu şartlar oluşursa başkan adayı bulunur. Ama yanınızda çalışan personeli yönetime koyarak Malatyaspor'u kurtaramazsınız. Ne yapmak gerekir?

Önceki başkan Süper Lig'den ben de Bank Asya Birinci Ligi'nden düşürdüm. Şimdi yeni bir oluşuma ihtiyaç var. Bizler 3-4 milyonu alacağımızı sileriz çok önemli değil. Ama bunlar 800 bin lira için dünyayı yakarlar. Malatyaspor'da, 'Benim temliğim, Malatyaspor'un sigortasıdır' diye ortaya çıkan başkanlar var. Şu anki bütün senaryolar, İlhan Kavuk senaryosudur."

KAVUK PARA PEŞİNDE

Kavuk da alacaklarını bağışlama ve temliği kaldırma sözü veriyor. Ne diyorsunuz? "Malatyaspor için harcadığı 800 milyar paradır. Bundan kendi ailesinin bile haberi yoktur. Usulsüz kredi kullandığı için TEB'e (Türkiye Ekonomi Bankası) şu anda her ay 25 milyar taksit ödüyor. Metin Yıldız'ın da ödemesini yaptı. Parkometrelerden verdiği teminat mektubu bozuldu.

Paralarını kurtarmanın peşinde. Bu kulüp senin babanın malı mı ki, kulübü sigortalıyorsun (temliklerini sigorta olarak görüyorsun anlamında). Ben tekrar ediyorum. Valilik hesapları kamuoyuna açıkladığı gün alacaklarımı sileceğim. Malatyaspor 5 yıl Süper Lig'de oynadı. Mevlüt Aslan canlı şahit. Eğer o zamanki imkanlar iyi değerlendirilseydi biz de bir Sivas, Kayseri, Gaziantep olabilirdik. Büyük fırsat kaçırıldı."

BELEDİYESPOR'LA OLMAZ

21 Haziran'da genel kurula gidecek olan Malatyaspor camiasına son mesajınız nedir? Malatyaspor'a herkes sahip çıkmalı. Özellikle belediye, valilik ve sivil toplum örgütleri. Belediyespor takımı kurmakla bu işler olmaz. Siyasi iradenin kurduğu spor kulüpleri uzun vadeli yaşayamaz. Onlara yapılan yatırımlar ve harcamalar şehir takımlarına yapılmalı.

Hesapların incelenmesi ve Malatyaspor'un her kuruşunun hesabı sorulmalı. Malatyaspor'u kapatmaya kimsenin gücü yetmez. Çok daha borçlu kulüpler gelecek için yatırım yapıyor. Malatyaspor da içinde bulunduğu bu çıkmazdan kurtulacak potansiyel vardır. Büyük Malatyaspor taraftarı endişe etmesin"

 

Bugün

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 68
Bu Ay : 1650
Toplam : 1650

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom