Maşti Çatı Kaplaması Yenilendi

Maşti Çatı kaplaması yenilendi. Tadilat çalışmaları için 444 bin lira harcandı.

Maşti Çatı Kaplaması Yenilendi Malatya Haber

Malatya Belediyesi tarafından, Şehit Hamit Fendoğlu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde tadilat yapılarak terminalin çatı kaplaması yenilendi.

Konuyla ilgili olarak Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Şehit Hamit Fendoğlu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin özellikle çatı kaplamasının zamanla aşınması ve yağışlı havalarda büyük sıkıntılara yol açması nedeniyle tadilata alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, MAŞTİ Binasının giriş kısmındaki mevcut uzay kafes sisteminin üzerindeki solid polikarbonatların söküldüğü, çatı sisteminde çelik aksamında tadilatlar yapıldığı ve yeni polikarbonat solid malzemeyle yeniden döşendiği ifade edilerek, böylece bozulan görüntü ile yağmur akıntılarının önlendiği bildirildi.

Ayrıca, bina içindeki ışıklıkların da sökülerek, yeni polikarbon malzeme ile tekrar döşendiği ve bu alandaki yağmur akıntılarının da giderildiği belirtildi.

Açıklamada, MAŞTİ arka tarafındaki tüm peronların çatı kaplamalarının söküldüğü, çelik aksamının tadilat kapsamında yenilenerek yağmur akarlarının verildiği ve çatıların yeni polikarbonat malzemeyle kaplandığı belirtilerek, MAŞTİ esnafları ile vatandaşların yağışlı havalarda yaşadıkları sıkıntıların giderildiği ifade edildi.

Öte yandan Bayındırlık birim fiyatları ile sözkonusu tadilat işinin yaklaşık 762 bin lira olduğu, ancak yapılan ihale ile tadilat işinin 444 bin liraya yaptırıldığı bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 468
Bu Ay : 1203
Toplam : 1203

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom