Son 24 saat asayiş...

Malatya Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne son 24 saat içerisinde intikal eden olaylar...

Son 24 saat asayiş... Malatya Haber

TOPSÖĞÜT'TE İNTİHAR
Merkez Topsöğüt beldesi Turgut Özal mahallesinde ikamet eden T.K. (26) adlı şahıs girmiş olduğu ruhi bunalım nedeniyle kendisini evlerinin çatısına ip ile asmak suretiyle intihar etti. Olayla ilgili bilgi verilen C.Başsavcılığının talimatıyla soruşturmaya aşlandı.

YEŞİLYURT'TA BABASINI TEHDİT ETTİ
Yeşilyurt'un Gündüzbey beldesi Derme mahallesinde ikamet eden A.B.K. (58) adlı şahıs vermiş olduğu müracaat dilekçesinde oğlu B.S.K. (35)'in eline bıçak alarak kendisini ölümle tehdit ettiğini iddia etmesi üzerine olayla ilgili bilgi verilen C.Başsavcılığının talimatıyla B.S.K. adlı şahıs gözaltına alındı.

HASTA YAKININI DOLANDIRDILAR
Turgut Özal Tıp Merkezine çocuğunu tedavi için getiren M.D. (35) adlı kadın Jandarmaya başvurarak, kendisini cep telefonundan arayan ve kendisini Baş komiser tanıtan şahsın suç işlendiğini ve kontörünün olmadığını ve kendisine kontör göndermesi gerektiğini söyleyerek 160 TL değerinde 800 adet kontör gönderdiğini ve kontörleri gönderdikten sonra karşı tarafın telefonu kapatması üzerine dolandırıldığını anlayarak şikayetçi olduğunu bildirdi.

ABLASININ KAYISILARINI ÇALDI
Kale ilçesinin Tepebaşı köyünde ikamet eden S.A. (49) adlı kadın jandarmayı arayarak gece bilinmeyen saatlerde 1 ton civarında kuru kayısılarının çalındığını bildirmesi üzerine yapılan araştırmada kayısıları kadının kardeşi E.A. (39)'ın evin alt katındaki ahır camından girmek suretiyle çaldığı tespit edildi. C.Başsavcılığının talimatıyla E.A. gözaltına alınarakadliyeye sevk edildi.

AKÇADAĞ'DA
Akçadağ'ın Kadıibrahim köyünde ikamet eden İ.G. (28) adlı kadın kaynatıp soğumaya bıraktığı süt tenceresini oyun oynarken deviren E.N.G. (2) ve M.G. (3) adlı çocuklar yanarak yaralanmışlardır. Devlet Hastanesine sevk edilen çocuklar tedavi altına alındı.

AKÇADAĞ'DA HAKARET İDDİASI
Akçadağ'ın İkinciler köyünde ikamet eden K.Y. (29) adlı şahıs arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı E.C. (39) ve C.Y. (29) adlı kadınlar ile C.Y. (19) tarafından hakarete uğradığını iddia etmesi üzerine olayla ilgili bilgi verilen C.Başsavcılığının talimatıyla ifadesi alınan şahıslar serbest bırakıldı.

KAFASINDAN YARALANDI
Park Hospital Hastanesi civarında meydana gelen olayla ilgili olarak yaralanan E.B. (15) adlı genç alınan ifadesinde, ikametine doğru gittiği esnada 15-20 kişilik gurubun kendi aralarında kavga etiklerini gördüğünü, kendisinin hızla olay yerinden uzaklaşmaya çalıştığı esnada birden ne olduğunu anlamadan kafasına sert bir cismin isabet ettiğini ve kafasından yaralandığını, kendisini yaralayan şahısları tanımadığını bildirdi.

KAYIP TORUNUNU ARIYOR
Hasan Varol Mahallesi 1 Nolu Bahçe Yolu 2 Sokakta oturan M.G. (74) adlı şahıs polise başvurarak, torunu olan 16 yaşındaki T.G.'nin 08.06.2009 günü evden gezmek için çıktığını ve geri gelmediğini belirterek bulunmasını istedi.

YÜRÜKEN SALDIRDILAR
Göztepe Mahallesi 6 Sokak üzerinde yürüyen T.A. (19) adlı genç, yürürken 18-20 yaşlarında daha önce görmediği bir şahsın kafasına vurarak kendisini darp edip kaçtığını belirterek şikayetçi oldu.

KIZ KAÇIRMA İDDİASI
Fırat Mahallesi İndere Caddesi 2 sokakta polise müracaatta bulunan M.Z. adlı şahıs alınan ifadesinde, daha önce kız kardeşini kayınbiraderinin isteğini fakat babasının vermediğini, dün kız kardeşinin eve gelmemesi üzerine kayınbiraderi T. D.'yi kullandığı 0 531 *** ** ** numaralı telefonu aradığını ve kendisine nerede olduğunu sorduğunu O'da İstanbul'a gittiğini ve kız kardeşinin yanında olduğunu söyleyip telefonu kapattığını beyanla şikayette bulundu.

BÜRO ÖNÜNDE KOLİ ÇALDILAR
Beydağı Turizmin Atatürk Caddesinde bulunan bürosunun önünden 50 NC üst kapağı parçası bulunan koli meçhul kişilerce çalındı.

SAHTE KİRA KONRTARI DAVASI
Savcılığa başvuran R.B. (54) adlı şahıs Cezmi Kartay Caddesindeki işyerini M. F. isimli şahsa sözlü olarak kiraya verdiğini, yaklaşık iki hafta önce Malatya Maliye Müdürlüğü görevlilerinin yanına geldiğini, belirtilen adresteki dükkanını ne kadara kiraya verdiğini sorduklarını, kendisinin dükkanı M. F. kiraya verdiğini ancak aralarında kira sözleşmesi yapmadıklarını söylediğini, ancak görevlilerin kira sözleşmesinin ellerinde olduğunu söylediklerini, kendisinin kira kontratında yazan şüpheliyi tanımadığını, kendi adına belge düzenleyen şüpheliden şikayetçi olduğunu belirterek şikayetçi oldu.

KARAKOLA ZARAR VERDİ
Yıldız Tepe Mahallesi 2. sokakta polise başvuran S.A. (2) adlı kadın, eşi olan M.A. (30) adlı şüphelinin hiçbir sebep yokken “seni öldüreceğim çocukları senin elinden alacağım” diyerek tehdit edip tekme tokat darp ettiğini beyanla şikayette bulundu. Polis tarafından yakalanan şüpheli gerekli işlemler için gözaltına alınarak polis merkezi nezarethanesine alınmak istendiği esnada nezarethane dış kısmında oturmak için bulunan bankın üst çatısını ve nezarethaneye alındıktan sonra havalandırma penceresinin çerçevesini kırmak suretiyle zarar verdi.

YOLDA DAYAK İDDİASI
Hamidiye Mahallesi Ferhadiye Sokak Üzerinde polise başvuran R.D. (19) adlı şahıs, yaya olarak yürümekteyken kendilerini şahsen tanıdığı soy isimlerini bilmediği O., C. ve tanımadığı bir diğer şahısın, hiçbir sebep yokken kendisini tekme tokat darp ettiklerini beyanla şikayette bulundu.

SALI PAZARINDA HIRSIZLIK
Zafer Mahallesi Salı Pazarında polise başvuran H.Ö. (31) adlı kadın salı pazarında alış veriş yaptığı sırada bebek arabasının üstüne bıraktığını içerisinde kendisi ve iki kızı adına düzenlenmiş nüfus cüzdanları, 1 adet Nokıa cep telefonu, 20.00 TL para bulunan el çantasının çalındığını bildirdi.

İKAMETTEN HIRSIZLIK
Cumhuriyet mahallesi Cumhuriyet caddesinde bulunan Ö.K. (38) adlı kadının evinde giren meçhul
kişiler evden içerisinde 260 TL para bulunan cüzdanı çaldılar.

KAVGAYA SORUŞTURMA
Dede korkut parkında meydana gelen karşılıklı kavgada bıçak çekme olayının şüphelileri Z.Y., F.B.,Ö.Y. ve H.D. adlı şahıslar Polis tarafından yakalanarak Çocuk Şube Müdürlüğüne intikal ettirildi. Yaşı 18'den büyük olan H. D. polis merkezi amirliğine teslim edilirken yaşı küçük olan diğer şüpheliler ise C.Savcısının talimatıyla adli mercilere sevk edilmek üzere ailelerine teslim edildi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 874
Bu Ay : 6068
Toplam : 6068

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom