Arapgir'den Örnek Hizmet

Arapgir Belediyesi KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini vatandaşın ayağına götürerek örnek bir hizmet anlayışı gösterdi.

Arapgir'den Örnek Hizmet Malatya İlçe

Geçtiğimiz ay içerisinde ilçede istihdam ve üretime yönelik olarak girişimcilere destek olunması amacıyla KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başlatılacağı duyurusu yapılmıştı. Verilen süre içerisinde 82 katılımcı tasarladıkları iş fikri ile birlikte belediyeye müracaatlar yapıldı.

KOSGEB Uygulamalı Girişimci Eğitimi Bağımsız Denetleme Kurulu 82 müracaatçı arasından yaptığı değerlendirme neticesinde I. Etap eğitime katılacak olan 30 asil ve 10 yedek kişiyi belirlemiş oldu. Değerlendirmede kriter olarak girişimcilik testi ve katılımcıların iş fikirleri dikkate alındı.

Eğitim 20 Şubat 2011 günü Saat 10.00 da belediye binasının üst katında bulunan toplantı salonunda başlayacak olup toplam 60 saat uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecektir. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılar KOSGEB tarafından sertifika almaya hak kazanacaklardır.
Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU yaptığı açıklamada ilçede istihdam imkânı oluşturmak ve kendi işini kurmak ya da mevcut işini büyütmek isteyen girişimcilere imkân sağlamak amacıyla böyle bir çalışmayı başlattıklarını ve büyük ölçüde kalıtım olduğunu, ancak eğitimin 30 kişi ile sınırlı olmasından dolayı yaz ayları içerisinde de II. Etap eğitim düzenleyeceklerini ve bu eğitime de ağırlıklı olarak şimdi müracaat eden fakat elemelerden geçemeyen katılımcıları alacaklarını belirtti.

ASİL KATILIMCILAR:

1- Mahmut SOYSAL, 2- Hasan ÇABUK, 3- Okan SÖNMEZ, 4- Naci MUT, 5- Coşkun GÖMÜÇ, 6- Mustafa ÜSTÜNDAĞ, 7- Halim BİLEN, 8- Turgay TAN, 9- Sevim ÇATALTAŞ, 10- Ahmet UZUN, 11- Ömer DEMİRPOLAT, 12- Herkül KOÇER, 13- Nihat MAYDA, 14- Ali GÖKSU, 15- Fuat ÖZATALAY, 16- Serkan EROĞLU, 17- Selçuk GÜLDAŞ, 18- Seçkin KURU, 19- Belgin MOL, 20- Ahmet KURAL, 21- Süleyman TÜFEKÇİ, 22- A. Murat ŞAFAK, 23- Süleyman GÖZÜBÜYÜK, 24- Vedat KAYACI, 25- Zafer BADEMLİ, 26- Engin Ersin FIRAT, 27- Nihat GÖMÜÇ, 28- Şemsi GENÇAY, 29- Yaşar GÜLBAY, 30- Ahmet KOÇ.

YEDEK KATILIMCILAR :

1- Bayram KOÇ, 2- Ramazan ERDEM, 3- İsmail KEKLİK, 4- Dursun ÇAM, 5- Servet SARAÇOĞLU, 6- Erdinç IŞIKGÜN, 7- İbrahim DEĞİRMEN, 8- Mustafa KÖSE, 9- Murat YÜKSEL, 10- Mahmut YURTSEVER.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 439
Bu Ay : 6419
Toplam : 6419

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom