Hayvancılık Sorunları Tartışıldı

Malatya'da, 'Türkiye'de Küçükbaş Hayvancılığın Sorunları ve Çözüm Önerileri' konulu panel düzenlendi.

Hayvancılık Sorunları Tartışıldı Malatya Ekonomi

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Türkiye'de Küçükbaş Hayvancılığın Sorunları ve Çözüm Önerileri' konulu panele, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceyhan, Tarım İl Müdürü Hamil Aygül, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, hayvancılık ve tarımla ilgili sivil toplum kuruluşu ve emseeki teşekkül başkan veya temsilcileri ile üreticiler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanı İhsan Akın,
"Hayvancılığımızın sorunları, özellikle son bir yılda Türkiye gündeminin önemli tartışma konularından biri olarak güncelliğini korumaktadır. Birlik olarak düzenlediğimiz geniş çerçeveli bu panel ile, hayvancılık alanındaki tartışmalara katkıda bulunmak, yetiştiricilerimize yol gösterici bir misyon üstlenmek, yetiştirici eğitimini üst düzeye taşımak ve soruna sivil toplum örgütü çerçevesinde çözüm önerileri sunmayı hedeflemekteyiz" dedi.

Tarım İl Müdürü Hamit Aygül ise "Malatya'da 202 bin baş koyun ve 31 bin baş Keçi olmak üzere topmlam 233 bin baş küçük hayvan mevcudumuz bulunmaktadır. Bunlardan 135'i sağmal olup, 15 bin ton civarında süt elde etmekteyiz"ifadelerinu kullandı. Aygül, bakanlıklarının hayvancılık teşvikleriyle ilgili de bilgi aktardı. Konuşmalardar sonra panele emeği geçenlere plaket verildi.

Panele konuşmacı olarak katılıp, bildiri sunanlar şunlar: "Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Ahmet Alçiçek, 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bölüm Başkanı Prof Dr. Zehra Sarıçiçek, ve Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim üyesi Prof Dr. Ali Rişvanlı".

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 512
Bu Ay : 1135
Toplam : 1135

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom