Hayvancılığın Sorunları Malatya'da Tartışılacak

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, 'Türkiye'de Küçükbaş Hayvancılığın Sorunları ve Çözüm Önerileri' konulu panel düzenlediklerini bildirerek, panelin 5 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirileceğini belirtti.

Hayvancılığın Sorunları Malatya'da Tartışılacak Malatya Ekonomi

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın düzenlediği basın toplantısında, "Malatya'nın küçükbaş hayvan yetiştiricilerine destek olmak ve şehrimizin küçükbaş hayvancılığını geliştirmek amacıyla kurulduğu günden bu yana yoğun bir çalışma programı gerçekleştiren Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, yeni yılda da kuruluş ve varlık amacına yönelik programlarına devam etmektedir. Bu kapsamda, Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak, Malatyalı küçükbaş hayvan yetiştiricileri ve hayvancılıkla ilgili tüm sektör temsilcileri için 'Türkiye'de Küçükbaş Hayvancılığın Sorunları ve Çözüm Önerileri' konulu panel düzenlemiş bulunmaktayız. Hayvancılığımızın sorunları, özellikle son bir yılda Türkiye gündeminin önemli tartışma konularından biri olarak güncelliğini korumaktadır. Birlik olarak düzenlediğimiz geniş çerçeveli bu panel ile, hayvancılık alanındaki tartışmalara katkıda bulunmak, yetiştiricilerimize yol gösterici bir misyon üstlenmek, yetiştirici eğitimini üst düzeye taşımak ve soruna sivil toplum örgütü çerçevesinde çözüm önerileri sunmayı hedeflemekteyiz" dedi.

Akın, panelin 5 Şubat Cumartesi günü saat 10.00'da Belediye konferans Salonu'nda başlayacağını belirterek panele konuşmacı olarak, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Ahmet Alçiçek, 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bölüm Başkanı Prof Dr. B Zehra Sarıçiçek, ve Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim üyesi Prof Dr. Ali Rişvanlı'nın katılacağını kaydetti,
Akın, AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz'ün de panele katılarak hükümetin hayvancılık politikaları üzerinde açıklamalarda bulunacağını kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 515
Bu Ay : 2083
Toplam : 2083

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom