2010 Yılı Çiftçi Devlet Katkılı Projeler

Malatya'da 2010 yılında çiftçi devlet katkılı projeler çerçevesinde, 85 köy ve 95 mezrasındaki çiftçiye el uzatılarak, köylü-devlet işbirliği ile tarımın gelişmesine ve tersine göçe katkı sağladığı bildirildi.

2010 Yılı Çiftçi Devlet Katkılı Projeler Malatya Ekonomi

 İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,
"İhtiyaçları tespit edilen köylümüze, 325 bin metre sulama borusu temin edilmiş olup, sulama ağı genişletme çalışmalarına devam ediyoruz.

Malatya il özel idaresi; 85 köy ve 95 mezrasındaki çiftçisine elini uzatarak, köylü-devlet işbirliği ile tarımın gelişmesine ve tersine göçe katkı sağladı.

Malatya merkez ve 13 ilçeden birimimize gelen ve uzun yıllardır bekleyen malzeme taleplerinin karşılanması yoluna gidilerek; 325 bin metre pvc boru alımı gerçekleştirilmiştir"ifadelerini kullandı.
"Sulama borusu döşenecek güzergahlar, çiftçiler tarafından hazır hale getirildikten sonra; teknik elemanlarca yapılan kontroller neticesinde alınan malzemelerin yerlerine sevk edilmesine başlanmıştı"diyen Er, arazi toplulaştırma çalışmaları hakkında da şunları söyledi:

"Darende İlçesi Gökpınar arazi toplulaştırma projesi 2006 yılında başlayan Malatya-Darende Gökpınar sulaması arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri projesinde çalışmalara 2010 yılında da devam edilmiştir. Projede Akçatoprak, Çaybaşı, Gedikağzı ve Karaoğuz köyleri ile Yenice, Balaban ve Aşağıulupınar beldeleri yer almaktadır. 2006 yılından bu yana süren çalışmalar, ödeneklerin yetersizliği nedeni ile projenin hedeflendiği tarihte bitirilmesini engellemiştir. Yoğun girişimler sonrası 2009 yılının sonu itibarı ile gereken ödenek İçişleri Bakanlığı tarafından sağlanmıştır. Projede 2010 yılının sonu itibarı ile yüzde 66 gerçekleşme sağlanmıştır. 2011 yılında bitirilmesi hedeflenen projeye bugüne kadar 4 milyon 67 bin 178 TL harcama yapılmıştır. Projenin başlangıcından bu yana toplam 175 bin 30 metre yol açılmış ve bu yolların tamamı stabilize malzeme ile kaplanmıştır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 36
Bu Ay : 3834
Toplam : 3834

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom