TSO Başkanı Erkoç İran'da

İran'ın Başkenti Tahran'da Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası (EİT TSO) Komite toplantıları yapıldı. Toplantılara Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve TOBB heyeti katıldı.

TSO Başkanı Erkoç İran'da Malatya Kültür-Sanat

Tahran'da İran Ticaret Sanayi ve Madenler Odası'ndaki Turizm Komitesi Toplantısında konuşan Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Türkiye'nin turizm alanında önemli bir gelişme kaydettiğini belirterek, "30 yıl önce 1 milyon 300 bin kişi ülkemize gelirken, Türkiye'nin 10 milyon turist çekmesi hedefleniyordu. Geçen yıl Türkiye'ye 28 milyon turist geldi. Hedef 10 milyondu, 28 milyon oldu. Ayrıca krizde turist sayısını artıran tek ülkeyiz. Türkiye turizm geliri açısından da dünyada 9. sırada yer almaktadır. Türkiye, belgeli ve belgesiz toplam 1 milyonu aşan yatak sayısı ile de dünyanın 9. uncu en çok yatağa sahip ülkesidir. Turizm sektörü, Türk ekonomisinde en fazla yatırım yapılan sektörlerden biridir. Türkiye'de turizm 2010 yılında dünya hızının üzerinde büyüyerek, hem turist sayısında hem de turizm gelirlerinde yüzde 10 düzeyinde artış yaşamıştır" dedi.

Türkiye'de turizm sektörünün çeşitliliğine de dikkat çeken Erkoç, Türkiye'nin bu deneyimi ECO ülkeleri ile paylaşmaya hazır olduğunu ifade etti. Toplantıda Türkiye'nin turizm sektöründe kaydettiği gelişmeleri takdirle karşılandığını ve Türkiye'nin turizm sektöründe model olduğunu ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 589
Bu Ay : 4033
Toplam : 4033

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom