2010'da ki Etkinliklere TB 'den Destek

Malatya Ticaret Borsası'nın 2010 yılını dolu dolu geçirdiği belirtilirken, geçen yıl birçok organizeye ortak olduğu, maddi ve manevi katkıda bulunduğu bildirildi.

2010'da ki Etkinliklere TB 'den Destek Malatya Ekonomi

Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Tahir Kalaycıoğlu, geçen yıl yaptıkları faaliyetleri özetle şöyle belirtti:

"11 Ocak 2010 tarihinde Ankara'da düzenlenen Ulusal Kuru Meyve konsey toplantısına Borsa olarak katılım sağlanmıştır.

Malatya Ticaret Borsası'nın kayısının tanıtımı için çalışmaları sürüyor. Köln Malatyalılar Derneği ve Malatya Ticaret Borsası, Avrupa'nın en büyük karnavallarından birisi olan Köln - Longerich Karnavalı'nda Malatya adına yürüyüş gerçekleştirdi ve karnavalda Malatya kayısısı dağıtarak, bir ilki gerçekleştirdi. Kayısımızı, ilimizi ve ülkemizi tanıtmak adına faaliyetlerimiz devam etmektedir.
11-14 Şubat 2010 Tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarında Malatya ve kayısımızın tanıtılması amacıyla kurulan stantta sergilenmek amacıyla kayısı ve ürünleri temin edilmiştir.

Malatya Tarım İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor yarışmasında dereceye giren yarışmacılara 4 adet Elektrik Süpürgesi desteğinde bulunulmuştur.

11-12 Mart 2010 tarihlerinde İstanbul'da yapılan ve TOBB organize ettiği 6. KOBİ Zirvesine katılım sağlanmıştır.

8 Mart 2010 tarihinde Elazığ'da meydana gelen şiddetli deprem felaketinde can ve mal kaybına uğrayan insanlara yardım amacıyla, Elazığ Valiliği koordinasyonunda Elazığ TSO ve Elazığ Ticaret Borsasının müşterek düzenlediği deprem yardım kampanyasına 3.000,00-TL para yardımında bulunuldu.

İlimizde yapılan 2010 Yılı Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine ve yapılacak giderlere katkı amacıyla 1.000,00-TL yardım yapıldı.

Malatya Emniyet Müdürlüğünün 165. Polis Haftası etkinliği çerçevesinde düzenlediği Polis Günü Çocuk Festivali giderlerine katkı amacıyla 500,00-TL yardım yapıldı.

15 Nisan 2010 tarihinde Ankara'da yapılan TOBB Oda Borsa Yön Kur. Bşk. istişare Toplantısına katılım sağlandı.

17 Nisan 2010 tarihinde İstanbul'da düzenlenen ve patent almış coğrafi işaretiyle anılan yerel ürünlerin sergilendiği Coğrafi İşaretleme sistemi paneline kayısı desteği verildi.

28 Nisan-1 Mayıs 2010 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen ve coğrafi işaret almış yöresel ürünlerin sergilendiği Antalya 1. Yöresel Ürünler Fuarına stant kiralanarak Borsa ve firma düzeyinde katılım sağlanmıştır.

Muğla Malatyalılar Derneğinin 24 Nisan 2010 tarihinde düzenlediği Malatyalılar gecesine kayısı desteği verilmiştir.

İl Genç Girişimciler Kurulunun düzenlediği ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı'nın katıldığı girişimcilik konulu konferansa katılım sağlanarak maddi destekte bulunulmuştur.

5-7 Mayıs 2010 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen okullar arası otomasyon standında sergilenmek üzere katılımcı Malatya Yunus Emre Tekn. End. Mesl. Lisesine ve 1 Mayıs 2010 tarihinde Antalya'da düzenlenen Turizm standına ve 29 Nisan 2010 tarihinde Afyon'da düzenlenen Kayısılı Tatlı yarışmasına kayısı desteğinde bulunulmuştur.

Mayıs ayında Tarım İl Müdürlüğü'nün oluşturduğu komisyona personel vermek suretiyle Malatya merkez ve ilçelerinde kayısı rekolte tespit çalışmasında bulunulmuştur.

Mayıs ayında Ankara'da yapılan Gümrük A.Ş. 2010 yılı olağan genel kurulu ve TOBB genel kuruluna geniş bir katılımla iştirak yapılmıştır.

Tarım Bakanlığının düzenlediği Türk tarımının geliştirilmesi konulu Uluslararası toplantıya katılan yabancı heyetlere verilmek üzere gün kurusu kayısı desteğinde bulunulmuştur.

2010 yılı Malatya Fuarı etkinlikleri kapsamında yapılan en iyi yaş kayısı yarışmasına maddi katkı sağlanmıştır.

Temmuz 2010 tarihinde Malatya Belediyesinin Ankara'da düzenlediği Kayısı Yürüyüşüne katılım sağlanmıştır.

Ramazan ayı münasebetiyle Malatya Belediye Başkanlığının geleneksel hale getirdiği iftar çadırında bir günlük iftar yemeği verilmiştir.

05 Ağustos 2010 tarihinde Diyarbakır'da yapılan Borsalar Bölge Toplantısına katılım sağlanmıştır.
Pakistan'ın yaşadığı sel felaketinin yaralarının sarılması için, TOBB'un başlattığı yardım kampanyasına Borsamız olarak 15.000,00-TL(Onbeşbin TL) yardım yapılmıştır.

TOBB tarafından gönderilen nakdi yardımlar kırtasiye ve gıda ürünleri alınmak suretiyle muhtaç vatandaşlara dağıtılmıştır.

İlimizdeki 2010 yılı Ahilik Haftası kutlamalarına katılım sağlanmıştır.

07-10 Ekim 2010 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen ve amacı Malatya'yı İl sınırlarına taşırarak aktarmak ve anlatmak olan ve yöresel ürünlerimizin sergilendiği Ankara Malatya Günleri Fuarına stant kiralanarak Borsa ve firma düzeyinde katılım sağlanmıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce 2 Kasım 2010 Salı günü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilgili bakanlar, üst düzey bürokratlar, oda ve borsa başkanlarının katılımıyla düzenlenen 6. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şura toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tahir Kalaycıoğlu katılmıştır.

23 Kasım 2010 tarihinde Ankara'da yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ile Ankara AB Bilgi Merkezi işbirliğinde düzenlenen "Avrupa Komisyonu 2010 Yılı Türkiye İlerleme Raporu: Katılım Sürecinin Neresindeyiz" konulu seminere katılım sağlanmıştır."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 855
Bu Ay : 8001
Toplam : 8001

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom