Ulaşım Sorunu Çözüldü

Malatya Öz Pütürgeliler Derneği Pütürge'ye baz istasyonu kurulması nedeniyle bir toplantı gerçekleştirildi.

Ulaşım Sorunu Çözüldü Malatya İlçe

 Öz Pütürgeliler Derneği Başkanı Necati Çelebi'nin organize ettiği toplantıya Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Ömer Faruk Öz, AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları ile dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, "Artık her şeyde durmak yok, yola devam ediyoruz. Yollar açılıyor, havaalanları açılıyor, havayolları açılıyor. Teknolojik olarak, fiziki olarak insanımızın her türlü ihtiyacı gideriliyor. Ama bunun yanında iletişim de bir ihtiyaçtır. İnsanların her türlü bilgiye ve habere anında ulaşması gerekiyor. Bu çerçevede özellikle Kubbe Dağı geçişlerinde GSM hatlarımız çekmiyordu. Ben baz istasyonu kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Artık Kubbe Dağı'ndan geçerken de orası açılmış olacak" dedi.

Öz, alternatif bir yol oluşturulduğuna dikkat çekerek, "Kubbe Dağı aşılmaz, geçilmez diyorduk. Biz "Kubbe geçilecek" dedik. Tabi geçilecek derken 15-20 kilometre tünel yaparak geçme imkanımız yok. Bu ülkenin kaynakları 15-20 kilometre tünel yapmaya müsait değil. Ama oranın rehabilitesine başladık, 15 milyon TL para harcandı. Ama karda, kışta, tipide oradaki insanlarımızın mağdur edilmemesi noktasında alternatif bir güzergah başlattık. Kale üzerinden Bakımlı'ya giden bir yol. Ve yol bu sene kullanıldı. Yolumuz tam bitmeden kullanıldı. 2011 yılında eksikler giderilecek" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, "Pütürge ve Doğanyol ilçelerimizin özellikle deprem bölgesinde olması nedeniyle ve depremde evleri zarar gören vatandaşlarımıza ev yapımında katkı verilmesi noktasında tam 8 milyon 700 bin TL gönderdik. 48 tanede Malatya Merkez Yeşiltepe Mahallesi'nde yapılıyor. Onları da vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Çalışmaları yaparken yürekten yapıyoruz. O yollardan geçerken atalarımıza, dedelerimize rahmet okursanız bizim için en büyük kazanç bu olacaktır. Pütürge'ye giderken; 'O yoldan geçmeden kulaklarınız o yolda donmadan, buz tutmadan ben Pütürgeliyim kimse diyemez' diyorduk. Ve binlerce şükürler olsun. Şu an 94 kilometrelik yol güzergahımızın yapım işleri tamamlandı ve artık Kubbe dağı geçilebiliyor" şeklinde konuştu.

Öz Pütürgeliler Derneği Başkanı Necati Çelebi de, "Ulaşımda çok sıkıntılar çektik. Ulaşım sorunumuz bitti, iletişim sıkıntılarımız başladı. Özel bir GSM şirketinin yetkilileri Pütürge'mize bir baz istasyonu kurdu. Bizde şirket yetkililerimizi, vekillerimizle birlikte buraya davet ettik. Hem şirket yetkililerimizi onura etmek hem de bir araya gelmek için bu organizasyonu tertip ettik" dedi.

Etkinlikte, Pütürge'ye baz istasyonu kuran özel GSM şirketi yetkililerine plaket verilirken, Öz Pütürgeliler Derneği Başkanı Necati Çelebi, AK Parti Milletvekilleri Ömer Faruk Öz ve Öznur Çalık'a sorunlarla ilgili birer dosya sundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 502
Bu Ay : 1125
Toplam : 1125

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom