Malatya Gazetelerinde Bugün

Gelişen önemli bazı gelişmeler, Malatya Gazetelerinde bugün ve Malatya Gündemi

Malatya Gazetelerinde Bugün Malatya Haber

13-14 Aralık Malatya Gündemi

» Malatya'da, "Haydi Kızlar Lise'ye Kampanyası" çerçevesinde 3 kız daha okullu yapıldı.
» Rışvanlılar Derneği yönetimi, kahvaltıda bir araya geldi. Çevreyolu MATİM İş Merkezi'nde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen kahvaltı sonrasında konuşan Rışvanlılar Derneği Başkanı İsmet Çelik, Derneğin 52 kurucu üye tarafından kurulduğunu söyledi.
» Malatya Park yılın AVM'si seçildi.
» İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Ocakçı, bir dizi çalışma ziyaretinde bulunmak üzere Malatya'nın Darende ilçesine geldi.
» Yasadan dolayı 100 Gıda Mühendisi işsiz kaldı.
» Malatya Arguvan ilçesi Yukarı Sülmenli köyünde tarım danışmanlarınca, kadınlara Ev Ekonomisi, Çocuk Bakımı ve Beslenmesi ile Brucella hastalığına yakalanmamak için pastörize peynir yapımı uygulamalı olarak anlatıldı.
» SODES Malatyanın 3 Projesini Kabul Etti.
» Beceri 10 Malatya'da Tanıtıldı.
» Geleneksel Türk sanatlarının yeni nesillere öğretilmesi için sunulan "İbiş'in Serüvenleri" projesinin kabul edilerek, maddi destek sağlandığı bildirildi.
» 13 Aralık 2010 Pazartesi Malatya'da yaşanan olay ve İstanbuldan Diyarbakıra gidecek olan Pegasusun uçağı sis nedeniye Malatyaya zorunlu iniş yaptı.
» Pütürge'de eğitime 2 gün ara verildi.

Malatya Gazeteleri:

Malatya Yenigün Gazetesi:

Günpınar'ın sesi sonunda duyuldu

Yetkililer sonunda Günpınarlıların sesini duydu. Yıllardır başvurumadık yer bırakmayan Günpınarlı vatandaşlar, kapalı devre sisteminin yapılacak olmasından dolayı mutlu. Su kanallarından sızan sulardan dolayı birçok bahçe sular altında kalmış ve eski kerpiç evlerin arasında da yıkılanlar olmuştu.

2 ilçe ile 26 köy yolu kapalı
Malatya'da Merkez ve Yeşilyurt'ta 4, Pütürge'de 13, Akçadağ'da 5, Arguvan'da 3 olmak üzere toplam 26 köy yolunun merkez ile irtibatlarının kesik olduğu öğrenildi. köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

Malatya Net Haber Gazetesi:

İşsizlik Azalacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, BECERİ'10 Projesi kapsamında geçtiğimiz yıl 37 bin kişinin istihdam edildiğini belirtti.

Kooperatif kurup hayvancılığa yöneldiler
Arguvan ilçesine bağlı 5 köy halkı, bir araya gelerek kooperatif kurdu, 180 baş holstain cinsi büyükbaş hayvan alarak beslemeye başladı.

Malatya'ya Bakış Gazetesi

Halk Sağlığı Tehdit Altında
Gıda Mühendisleri, Ziraat Mühendisleri ve Tüketici Dernekleri, yeni yürürlüğe girecek olan 5996 sayılı kanunu, sert bir dille eleştirerek bu kanunun tam anlamıyla "Halk sağlığı ile oymanak" anlamına geldiğini belirttiler.

Malatya Hakimiyet Gazetesi:

Gıda Mühendisleri İşsiz
Ziraat Mühendisleri Odası Malatya İl Temsilcisi Fevzi Çiçek, Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nun yasalaşmasından dolayı, Malatya'da 100 mühendisin piyasadan çekilerek işsiz kaldığını ileri sürdü.

Vasıflı İnsan sıkıntısı çekiliyor
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, BECERı'10 Projesi kapsamında geçtiğimiz yıl 37 bin kişinin istihdam edildiğini belirtti.

Malatya Gerçek Gazetesi

"Kadına şiddete hayır"
Malatya Emniyet Müdürlüğü verilerine göre 2009'da 450 olay, bu yıl 588 olay meydana gelmiştir.

Yılın AVM ödülü Malatyapark’a
Malatyalı İş adamları tarafından hayata geçirilen ve 14 Kasım 2010 'da 1.yılını kutlayan Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Alışveriş Merkezleri ve Perakendecileri Derneği (AMPD) tarafından 2010-2011 Yılın AVM'si olarak ödüllendirildi.

Malatya Kent Gazetesi:

Malatya'da kadına yönelik şiddet arttı
Malatya Emniyet Müdürlüğünün verilerine göre kadına yönelik şiddet geçen yıla göre arttı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom