Rışvan Kahvaltıda Buluştu

Malatya Rışvanlılar Derneği yönetimi, kahvaltıda bir araya geldi. Gelişen Türkiye şartlarında toplumun daha ileri gitmesi için sivil toplum kuruluşu olarak katkı vermek istedikleri vurgulandı.

Rışvan Kahvaltıda Buluştu Malatya Haber

Malatya Rışvanlılar Derneği yönetimi, kahvaltıda bir araya geldi.

Çevreyolu MATİM İş Merkezi'nde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen kahvaltı sonrasında konuşan Rışvanlılar Derneği Başkanı İsmet Çelik, 52 kurucu üye tarafından kurulan dernekleri bünyesinde Rışvan Aşireati'ne mensup, Alikanlılar, Birimşallılar, Gellerliler, Gülümuşağlılar, Hıdırsorlular, Karaçorlular, Kutanlılar, Mamurekliler, Mamsurlular, Molikanlılar ve Taşikanlılar olarak bilinen kabileleri bulundurduklarını ifade edip, birlik ve beraberlikten yana olduklarını vurguladı. 

Rışvanlılar Derneği Basın Sözcüsü Ali Yalçın ise Rışvan ailesinin birçok kollardan oluştuğunu ifade edip, Malatya'ya artı değer kazandırmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Yalçın, ailelere eğitim öncelikli olmak üzere katkı sunmak için Rışvanlılar olarak bir araya geldiklerini dile getirip, gelişen Türkiye şartlarında toplumun daha ileri gitmesi için çaba göstermek olduğunu vurguladı. "Demokratik açılım konusunda da kendimize ne düşüyorsa, kanun ve nizamlar çerçevesinde katkı vereceğiz" diyen Ali Yalçın, dernek olarak sosyal ve kültürel faaliyetler de düzenleyeceklerini kaydetti.

Son olarak konuşan Cumhuriyet Halk Partisi belediye meclis üyesi emekli Albay Ali Dağdelen de, "Demokratikleşme ve sivilleşmenin en önemli esası örgütlü olmaktır. Örgütlü toplum, demokraside önemlidir. Bizler de değişik kimliklerde olsak dahi, bir araya gelip örgütlü olmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 380
Bu Ay : 4746
Toplam : 4746

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom