Çakır İncelemelerde Bulundu

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, basın mensupları ile birlikte Asfalt Şantiyesi, PMT Tesisi, Konkasör Tesisleri ile Taş Ocağı'nda incelemelerde bulunarak, yapılan yeni düzenlemeler hakkında bilgiler verdi.

Çakır İncelemelerde Bulundu Malatya Haber

Belediye Başkan Yardımcıları Ertan Mumcu, Ahmet Ceyhan ve bazı daire müdürlerinin de katıldığı gezide ilk olarak Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan asfalt şantiyesine giden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, burada kurulan laboratuar ile ilgili bilgiler verdi. Asfalt hizmetlerinin belediyenin en önemli ve maliyetli hizmetlerinden biri olduğunu belirten Başkan Çakır, Malatya'ya daha kaliteli ve kalıcı yollar yapmak için şantiyede bir dizi düzenlemeler yapıldığını söyledi.
Asfalt şantiyesinde yeni bir laboratuar kurularak asfaltın bilimsel olarak üretildiğini ve asfaltta kalitenin yakalandığını belirten Başkan Çakır, "Burada kurulan bir sistemle, işlemlerin kontrolünü sağladık. Ürün, araç, görevli, malzeme gidiş ve geliş yeri kurulan sistem sayesinde otomatik olarak tanımlanıyor. Aynı zamanda Belediye binamızda da bu sistem bilgisayar ortamında takip edilebiliyor. Bir diğer sistemle de asfaltın daha kaliteli ve ucuza mal edilmesi için bir takım düzenlemeler yaptık. 35 bin
lira maliyetle kurduğumuz laboratuar sayesinde, dökülen asfaltın kalitesi test edilebiliyor. Bu sayede kullandığımız asfalt belirli bir standarda oturtulmuş oldu. Günlük 1000 ton kapasitesi bulunan şantiyemizde, zaman zaman bu kapasite bin 200- bin300 tona kadar çıkabiliyor" dedi.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır daha sonra Tavşantepe bölgesinde yeni kurulan PMT tesislerinde incelemelerde bulundu.
Asfalt altında kullanılan PMT malzemesine Belediye'nin yoğun bir şekilde ihtiyaç duyduğunu belirten Başkan Çakır, "PMT asfalt altı dolgu malzemesini Belediye olarak ilk defa burada kurduk ve üretime başladık. Bunun Belediyemize maliyeti 75 bin lira civarında. Ancak 1 aylık bir çalışma sonunda kendini amorti edecek bir sistem. Bu sistem sayesinde hem kaliteli PMT malzemesi üretiyoruz, hem de daha önce aldığımızın 1/3 fiyatına mal ediyoruz. Bundan sonra asfaltla yükselttiğimiz dolguyu PMT ile yapacağız.
Hem kodlar sağlanmış olacak, hem de yapılan kazılardaki hafriyatları bununla dolduracağız ve çökmelerin de önüne geçmiş olacağız" şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, son olarak Taş Ocağı ve Konkasör Tesislerinde incelemelerde bulundu. Daha önce yol kenarında olmasından dolayı mahkeme kararıyla durdurulan konkasör tesislerinin yolun yukarı kısmında tekrar kurulduğunu söyleyen Başkan Çakır, "Burada 3 farklı asfalt malzemesi üretiyoruz. Günlük üretim kapasitesi 1000 ton civarında. Belediyemiz mıcır ihtiyacını rahatlıkla karşılıyoruz. Burada üretilen malzeme, Malatyadaki en kaliteli malzemelerden bir tanesi" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 794
Bu Ay : 5988
Toplam : 5988

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom