Binali Yıldırım Malatya'da

Binali Yıldırım "Beylerderesi viyadüğü rahmetli Turgut Özal'ın rüyasıydı. Malatya'da onun rüyasını gerçekleştirmek Tayyip Erdoğan'a nasip oldu".

Binali Yıldırım Malatya'da Malatya Haber

Beyler Deresi Viyadüğünü gezdi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Beylerderesi Viyadüğünü baştan sona gezerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yıldırım, viyadüğün birleştiği alana gelerek, "Bak görüyorsunuz birleşmiş" dedi.
Bir gazetecinin, "Efendim burada 30 santimlik bir yükseklik farkı olduğu yönünde iddialar var" yönündeki sorusuna Yıldırım, "Var mı? Siz gördünüz mü? Dedikodulara itibar etmeyin, gerçeğine bakın. Birleşince bir şey kalmamış" cevabını verdi.
Yıldırım, Beylerderesi viyadüğünde fotoğrafta çektirdi.  


Açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Malatya Valisi Ulvi Saran''ı ziyaret ederek, ilin sorunlarıyla ilgili olarak bilgi aldı. 

Malatya'daki Vagon Onarım Fabrikası'nın atıl vaziyette kurtarılması ile ilgili bir çalışma olup olmadığı sorusuna yanıt veren Bakan Yıldırım, "Türkiye'nin her tarafında yapılmış ve işlemeyen tesisler var. Sebebi ne? Devlet olarak yapıp işletmeye niyetlendiğiniz zaman, devlette işler her zaman aynı şekilde gitmiyor. Zayıf iktidarlar, istikrarsız dönemlerde büyük yatırımlar maalesef işler hale gelmeden atıl hale geliyor. Onun için herkes işini yapacak.

Devlet eğitimle uğraşacak, sağlıkla uğraşacak, yolları yapacak, sağlık hizmetini en iyi şekilde yerine getirecek, sosyal sorumluluk projelerini yapacak, ondan sonrasını işin ehline bırakacak. Kime? Ticareti tüccara bırakacak, üretimi sanayiciye bırakacak, tarımı çiftçiye bırakacak, herkes kendi işini yapacak. Çünkü devlet ticaret yapamaz, devlet üretimde yapamaz. Çünkü bu işlerde hem sonuç alacaksınız, hem kar edeceksiniz, hem de ülkeye katma değer oluşturacaksınız. Devlet bunları yaptığında bazen kar ediyor, bazen zarar ediyor. Başına iyi bir adam
getirirseniz, güzel yönetiyor, ama yönetimde bir değişiklik oluyor, tam tersine dönebiliyor" dedi.

Bakan Yıldırım, Malatya Valiliği Özel İdaresi'ne ait MORMAŞ Mobilya Fabrikası'nı eskiden zarar ettiğini, şu anda kar elde ettiğini, ancak buna karşın bu tesisinde elden çıkartılması gerektiğini vurguladı.

3 GENERALİN DURUMU
"3 generalin görevden alınması ile ilgili konuyu siz nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna ise Bakan Yıldırım şu cevabı verdi, "Ortada değerlendirilecek bir konu yok. Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde işlerin nasıl yönlendirileceği hukuk kuralarında bellidir. Bu kuralları uygulamakta keyfiyete tabi bir şey değil, bir mecburiyettir."

Bakan Yıldırım, Valiliğe gelirken Beylerderesi Viyüdüğünde incelemelerde bulunduğunu belirterek, "Beylerderesi viyadüğü rahmetli Turgut Özal'ın rüyasıydı. Malatya'da onun rüyasını gerçekleştirmek Tayyip Erdoğan'a nasip oldu. Aralık ayı sonunda tamamlanmış olacak. 

Malatya'da bölünmüş yol çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Malatya-Kayseri karayolu 2011 yılında bitirilecek. Malatya-Adıyaman yolunda 30 kilometrelik bölüm kaldı. Yeni 2 tünel ihtiyacı var. İhalesi yapıldı, 2011 yılında yapımına başlanacak" dedi.

Bakan Yıldırım "Alt geçit inşaatlarını inceledik. İhaleden dolayı inşaatta gecikmeler olmuştu, onlar giderildi. Malatya'nın 40 aynı şathiyesin de yol yapım çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Cumhuriyet tarihinde eşi görülmemiş bir alt yapı ve yol yapım çalışmasını sürdürüyoruz" diye konuştu.

Bakan Yıldırım, "Malatya'yı dünya şehri yapmak için çalışıyoruz. Geleceğin 10 yıllarının hazırlığını yapıyoruz. Malatya bölgesinde önemli bir şehrimiz. Kardeşlik ve hoşgörünün hakim olduğu bir şehrimiz. Malatya, İsmet İnönü, Turgut Özal gibi Cumhurbaşkanı yetiştirmiştir. Bu şehrimize gerek hükümet, gerekse de yerel yönetim olarak hizmet etmek boynumuzun borcudur. Bunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Malatya bugünlerde 1.Film festivalini gerçekleştiriyor. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Ziyaret sonunda Vali Saran, Bakan Yıldırım'a bakır tepsi içerisinde kayısı hediye etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 85
Bu Ay : 708
Toplam : 708

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom