210 Genç Malatya'da buluşuyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği“Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Projesi”ni, Malatya’da gerçekleştirilecek bir zirve toplantısı ile taçlandıracak.

210 Genç Malatya'da buluşuyor Malatya Haber

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ile Kentsel Gelişim Derneği (KEGED) ortaklığıyla gerçekleştirdiği proje kapsamında öncelikle, Türkiye’nin 7 bölgesinde 210 gençle birlikte yapılan toplantılarda; stratejik plan süreci, yerel yönetimlerden gençlerin beklentisi ve yerel yönetimlere gençlerin katılım araçları ile ilgili 3’er günlük eğitim programı düzenlendi. Bölge eğitimlerinin nihai sonucu olarak gençlerin, Yerel Yönetimlerden beklentileri ve gençlerin Yerel Yönetimlere katkıları üzerine raporlar hazırlandı.

Proje çerçevesinde,  gençlerin karar alma mekanizmaları ile diyalog kurmalarına yardımcı olmak, yerel yönetimlerde gençlere yönelik planlar hazırlanırken gençlerin fikirlerinin yer almasını sağlamak ve gençlerin politika yapıcılar ile diyalog halinde olmalarına katkı sunmak hedefleniyor.

Türkiye’nin 7 Bölgesinden 210 Genç Malatya’da Buluşacak

Malatya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Zirvesi” 81 ilden gelecek olan gençlerin katılımı ile 21-22-23 Eylül 2018’de Malatya’da gerçekleşecek.

Bu zirve kapsamında Yerel Yönetim Temsilcileri, gençlerle bir araya gelecek ve yerel yönetimlerin gençlik çalışmalarına ilişkin yeni politikaların belirlenmesi üzerine değerlendirmeler yapılacak.

“Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Zirvesi’ne” katılmak isteyen gençler genclikzirvesi.malatya.bel.tr adresiüzerindenbaşvuruyapabilecekler.Başvurular 10 Eylül 2018 tarihinde sona erecek.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 286
Bu Ay : 5480
Toplam : 5480

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom