Malatya Eğitim Bursu Platformu

Malatya'nın STK'ları

Malatya Eğitim Bursu Platformu

 MALATYALI BURS ALMAYAN ÖĞRENCİ KALMASIN

Malatyalı ihtiyaç sahibi her üniversite öğrencisine burs sağlamak amacıyla hayata geçirilen Malatya Eğitim Bursu Projesi geleceğimize yön verecek çocuklarımızın onurlu yaşam şartlarında eğitimlerini yapabilmelerini kolaylaştıracak bir uygulamadır. İhtiyaç sahibi bir öğrencinin öğrenim görememe riskini ortadan kaldırmak temel işlevidir.

Malatya Eğitim Bursu Projesi'nin önceliği güven duyulan bir burs sistemi oluşturmaktır. Şeffaf, denetlenebilir ve herkese açık bir sistem katılımcıları arttıracak, insanların gönül rahatlığı ile bu hayırlı işe dahil olmalarını sağlayacaktır. Elbette ki, öğrencilerin de beklentisi yönünde adil, yeterli ve onuru koruyan bir burs dağıtım sistemi oluşturmak Malatya Eğitim Bursu Projesi'nin bir diğer önceliğidir.

Bu sistem ile Malatyalı ihtiyaç duyan her üniversite öğrencisine asgari öğrenim geliri sağlandığı gibi; bütçesi ne olursa olsun isteyen herkes bir eğitim destekçisi hayırsever olma fırsatına kavuşmaktadır. Her miktarda bağışın kolaylıkla yapılabildiği ve takip edilebildiği bu uygulama sayesinde eğitime destek verecek daha çok insana ulaşılacak ve bu yolla kaynaklarda ciddi bir artış sağlanacaktır. Oluşan sinerji ile yeni bağışçıların sisteme katılması ve oluşacak kaynak artışı ile burs alamayan ihtiyaç sahibi Malatyalı öğrenci kalmaması hedeflenmektedir.

HEDEF :

Eğitim desteğine ihtiyaç duyan her Malatyalı öğrenciye "Asgari Öğrenim Geliri" sağlamaktır. Kısa vadede 2010 -11 öğretim yılında üniversitelere kaydını yaptıran öğrencilere burs sağlamak; sonraki aşamada üniversitelerimizde okuyan tüm Malatyalı öğrencilere burs sağlamaktır.

MİSYON :

Beklentileri karşılayacak burs toplama ve burs dağıtım sistemi inşa edilerek güvenilir, şeffaf, onuru koruyan burs dağıtım sistemi oluşturmaktır.

SİSTEMİN İLERLEYİŞİ

Malatya Eğitim Bursu Web Sitesi şeffaf ve güvenilir bir burs dağıtım sistemi sunmaktadır. Kimlerin ne kadar bağış yaptığı ve hangi öğrencilere bursların tahsis edildiğini oluşturulan bu site aracılığıyla takip etmek mümkün hale gelmektedir. Bursiyere de bağışçıya da açılan birer kayıt hesabı ile her iki tarafta gerçekleşen tüm işlemlerin takibi mümkün hale gelmektedir. Oluşturulan veri tabanı bu alanda hizmet veren tüm kurum ve kuruluşların işlerini kolaylaştırdığı gibi istismarların da önüne geçmeyi sağlamaktadır. Burs dağıtımında mükerrerlikler önlenirken, bursiyerleri yoran ve incinmelerine sebebiyet veren süreçler de ortadan kalkmaktadır.

BURSİYER TARAFI

Bir öğrencinin sitede yayınlanan burs başvuru formunu doldurması ile sisteme "bursiyer üye" olarak kaydı yapılır. Formda belirttiği GSM numarası kullanıcı kodu olurken, cep telefonuna gelen şifre ile kendisiyle ilgili tüm işlemleri takip edebilir yahut bilgilerini güncelleyebilir. Doldurulan başvuru formundaki bilgilerin sistem tarafından yapılan değerlendirme ve puanlama sonrası burs tahsisi yapılır. Başvurular en geç o yılın ekim ayı sonuna kadar yapılır. Kasım ayından itibaren 8 ay süreyle burs öğrencinin başvuru formunda belirttiği hesabına yatırılır. Burs başvurusu her yıl yenilenir.


BAĞIŞÇI TARAFI

Bağışçılar kişisel de olabilir, kurumsal da. Burs bağış formunu dolduran herkes burs bağışı taahhüt eden bir "bağışçı üye" haline gelir ve kendisine bir bağış hesabı açılır. Bu hesabı kullanıcı kodunu ve şifresini girerek istediği gibi yönetebilir. Formda belirttiği GSM numarası kullanıcı kodu olurken, cep telefonuna gelen şifre ile bağış hesabı ile ilgili tüm işlemleri takip edebilir yahut bilgilerini güncelleyebilir. Sistemdeki formu doldurarak burs taahhüdünde bulunan bağışçının taahhüt ettiği miktarı MALATYA VALİLİĞİ adına açılmış olan Ziraat Bankası Malatya Merkez Şubesi TR940001000183350520225002 İBAN Nolu (183-35052022-5002 Hesap nolu) hesabına yatırması ile birlikte bağış işlemi tamamlanmış olur. Malatya Valiliği hesabına taahhüt edilen bağışın gerçekleşmesinden sonra bağışçının istediği tarzda bağışın kesin tanzim ve tevzii "MALATYA EĞİTİM BURSU PROJESİ sistem moderatörünce yapılır. Bu tevzii ve tanzim işlemi bağışçı hesabından gözlenebilir.

PAYDAŞ KURUM TARAFI

Bir protokol ile sisteme dahil olan vakıf ve dernekler kendi adlarına yapılan bağışların, Malatya Valiliği'ne iletecekleri listede yer alan öğrencilere verilmesini sağlarlar.Bu site üzerinden Paydaş kurum adına toplanan her bağış Valilik hesaplarına geçer ve bu hesaplardan Paydaş kurum adına kurum tarafından belirtilen öğrencilere ödenir. Paydaş kurum tıpkı sisteme üye olan diğer kişiler gibi kendilerine verilecek kullanıcı no ve şifre ile kendi hesaplarını yönetebilirler.

KATEGORİDEKİ DİĞER YAZILAR

Malatya Sivil Toplum Örgütleri

DEVAMI

Malatya Eğitim Bursu Platformu

DEVAMI

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 728
Bu Ay : 4285
Toplam : 4285

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom