Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği

Malatya'nın STK'ları

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Derneği web sitesinde birliğin amacını şu şekilde ifade etti.

"Ülkemiz açısından tarih boyunca büyük önem taşıyan ve ülkemizde batıyı doğuya, doğuyu batıya bağlayan en önemli kavşak konumundaki Malatya ilinin ve tüm Malatyalıların her türlü sorununun tespiti ile çözümleri konusunda çalışmalar yapmak,

Malatya’nın ekonomik, sosyal, kültürel, tarihsel birikim ve değerlerine sahip çıkarak kenti dünya çapında tanıtmak, kentimizin her noktasında görev alan kişi ve kuruluşlar arasında dayanışma ve eşgüdüm sağlamak,

Malatya ve Malatyalıların ortak değer ve sorunlarına eşgüdüm içinde çözümler üretmek, bu konularda her türlü çalışmayı yürütmektir.

Malatya’nın ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim, spor ve sair alanlarda topyekün kalkınması ve Malatyalılar arasında sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın sağlanması maksadıyla kurulmuş veya kurulacak vakıf, dernek ve diğer her nevi sivil toplum kuruluşları  arasında iş ve güç birliği ile eşgüdümü sağlamak suretiyle ortak gayeye yönelik faaliyetlerden azami etkinlik ve verimliliği elde etmektir.

Bu çalışmaları yürütürken Derneğe üye sivil toplum örgütlerinin amaçlarına ve çalışmalarına giren konuları prensip olarak ilgili sivil toplum örgütü kanalı ile sonuçlandırılmasını sağlamaktır. Esas olarak faaliyetleri yürütebilmek için sivil toplum örgütlerinin derneğe katılımını sağlamaktır.

Türkiye Genelinde Malatya’nın Sosyal, Kültürel ve Eğitimin kalkınması, Yaşam Standartlarının iyileştirilmesi, amacı ile kurulmuş sivil toplum örgütleri ve bu birlik ve beraberliğin korunması adına çalışan özverili hemsehrilerimiz, Yerel Yönetimler birliğimizin gerçek üyeleridir.

Türkiye Genelinde Gayri resmi 250 Sivil Toplum Örgütümüz Olduğu İl Dernekler Md. lüğünden alınan resmi bilgiler doğrultusunda 1200 den fazla aktif olmayan sivil toplum kuruluşu olduğu bilinmektedir."

KATEGORİDEKİ DİĞER YAZILAR

Malatya Sivil Toplum Örgütleri

DEVAMI

Malatya Eğitim Bursu Platformu

DEVAMI

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 918
Bu Ay : 4362
Toplam : 4362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom