Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

İyi ki böyle...

Selâm ediyorum.
Birkaç gündür paylaşamıyoruz.
Kimi dostlar arayıp nedenini sordular.
Onlar daha çok başıma kötü bir şeyin gelip gelmediğinden endişe ediyorlardı. Dostlarımın hassasiyetine teşekkür ediyorum. Onlara esenlikler diliyorum. Hiçbir sorun yok. Sadece bilgisayarım bozuldu. Güç kaynağı mı ne devre dışı kalmış diyorlar. Aslına bakarsanız benim külüstürün, ya iyi bir bakıma ya da değiştirilmeye ihtiyacı var. Şimdilik ikisi de mümkün gözükmüyor.

Bu vesile ile nicedir soluklandırmak, dinlendirmek istediğim kimi düşünceleri de demliyorum. Bu arada daha çok kitap okuyor, daha derinlikli düşünüyorsunuz. Her neyse, bir süre böyle devam edeceğim. Acele etmeksizin. Artık nerede bir uygun bilgisayar, daha doğrusu internet ortamı bulursam, yazdıklarımı sizlere ulaştırmaya çalışacağım. Zorunlu olarak bir süreliğine (Bilgisayarımı tamir ettirene kadar) dinlene dinlene, sözü dinlendirerek yazacak ve okuyacağım.
Eğer bu ilkellikse, hep birlikte ilkelliğin sağladığı mutluluğu sonuna kadar yaşayalım.

Ne çok acele ettik zaman ilerledikçe. Aceleyle ve aceleden yapılmış bir çağ yaşıyoruz. Her şey tadına varamadan, hatta daha algılayamadan kayıp gidiyor. Hayat ekranlar, manşetler, kupürler arasından; gösteriler, demeçler, mesajlar aralığından akıp gidiyor. Geriye, size reklamlardan arta kalmış tutkular, hasretler, kaygan benliğinize dokunup geçen ama bir türlü içinize işlemeyen, içinizi işlemeyen imajlar kalıyor. Uçucu tonda yaşamaklar. Bir avuç estetik mesela.

İlkel yaşamanın doyasıya tadına varmakla acelesiz yaşamayı kastediyorum öncelikle. Sözü öz yerine koyarak yaşamayı. Seherin serinliğine gözlerinizi açıp secdeye varmayı. Pencerelerinizi açın. O mis gibi havayı içinize çekin. Dışarıda sessizlik. İçiniz dingin. Siz dinlenik. Belki akşamdır vakit. Karanlık uyku tonuyla iner üstünüze. İnternetiniz yok. Televizyonunuz kapalı. Onlar yok da ne var peki? Aileniz, çocuklarınız. İşte şimdi muhabbetin, yakın ilişkilerin tam orta yerindesiniz. Bir oyun güzellemesi ile küçük kızınızın ödevi ile yakından ilgilenebilirsiniz. Ne şirin şeylerdir onlar. İsterseniz bahçeye veya parka çıkın birlikte. Birlikte var olmanın mutluluğunu yaşayın. Birlikte keşfetmek ve yaşamak, çevrenizdeki güzellikleri daha da artırıyor olacak.

Odanızda kitabınızı alıp köşenize de çekilebilirsiniz. Kitap sayfaları arasında yitip gidin. Bilgisayar yok, televizyon yok. Peki, ne var? Kelimeler var. İfadeler, cümleler, müthiş hoş deyişler, dizeler, düşler, hayat ve hayaller arasından akıp giden yaşantılar. Annen, baban, kardeşlerin var. Eşin, çocukların var. Mutluluk var, coşku var. Oh! Dünya varmış? Baş ağrılarınız da yitti gitti sanki doğru mu? Sabahları gözlerinizi güne yorgun açmıyorsunuz. Beyazları kanlı değil.

İnsanın yaşasın ilkellik diye bağırası geliyor. Dikkatini kendine, ilgini kendine veriyorsun. Meğer ödünç duyarlıklar, emanet düşünceler, gündelik kaygılar içinde ufalanıp gitmişiz. Sosyalleşmek, toplumsal gidişattan, gündemden geri kalmamak için ruhumuzu ne kadar gereksiz koşturmaların peşinde yormuşuz.

Yazamadım. Bilgisayarımın azizliğine uğradım.
Gördüğünüz gibi kıyamet kopmadı. Benden sonra tufan olmadı. Düzen bozulmadı. Darbe olmadı. Hayat kendi akışı içinde devam ediyor. Anlayacağınız, yazmamla yazmamam arasında çok da fazla bir fark yok. Bu ifadeleri, yaptığımız işi küçümsemek anlamında değil, sade büyütmemek için söylüyorum. Bir şeyi olduğu gibi anlamak sağlık belirtisi olmalıdır.
Gündem devam ediyor. Ne kadar etkili olduğunu, olmadığını çok iyi bilerek yazmaya devam edeceğiz. Bizimkisi tam anlamıyla dost sohbeti.
İyi ki böyle oldu, böyle oluyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 751
Bu Ay : 5117
Toplam : 5117

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom