Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

Kahrolsun PKK, kahrolsun İsrail ve işbirlikçileri

Şemdinli’de yaşanan baskın her bakımdan düşündürücüdür. 30 yıldır sürdürülen mücadele yeni bir aşamaya gelmiştir. Konuyu akl-ı selim ve suhuletle düşünmek gerekmektedir. Ülke yönetiminde söz sahibi olan hemen herkes, başta yüksek yöneticiler olmak üzere tüm halkımız, insanlarımızın her biri olup bitenleri iyi anlaması gerekmektedir. Hemen söyleyeyim ki, bu olaylar karşısında takınılan tutum toplumun belli bir bilgi ve bilinç seviyesine geldiğini göstermektedir. Tepkilerin son derece olgun, anlamlı olması insanımızın meselenin ciddiyetini kavradığını göstermektedir.

Bütün bu olayları tezgâhlayanlar halkta istedikleri infiali, karışıklığı yaratamamışlardır. Tersine terörün gizli, kirli, derin ilişkileri bir kez daha ortaya çıkmıştır. Olayların arkasında İsrail’in, Mossad’ın ve ABD’de kimi siyonist odakların olduğu anlaşılmıştır. Bu yönde kuvvetli işaretler, ipuçları vardır. Bu odakların ülke içinde hangi güçlerle hareket ettikleri, niçin bu tür provokatif eylemlere başvurdukları da artık gizli değildir. Sözün kısası, kardeşlikten, birlikten ödün vermeyen halkımıza yöeneltilen silah, geri tepmiştir. Bu birliktelik sürdüğü müddetçe onlar başaramayacaklardır. Onların yerli uzantıları da başaramayacaktır. Ne ki, artık bu odakların Ergenekon ve PKK aracılığı ile ne yapmak istedikleri bilindiğine göre, gereken tedbiri almada ihmal ve tereddüt gösterilmemelidir. Başta hukuktan ve yargıdan, özlenen tutumu beklemek hepimizin hakkıdır. Bu bağlamda istediğimiz, sadece hukukun uygulanmasıdır. Türkiye’nin hukuktan ve demokrasiden başka bir çıkışı yoktur. Hukuk ve demokrasi yolu bizzat yargı mensupları tarafından kapatılıyorsa orada bir anlamda terörün amacına hizmet ediliyor demektir. Özellikle içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte Anayasa Mahkemesinin millete ve anayasaya olan sorumluluğunu yerine getirmesi çok önemlidir. Bir yandan PKK ve Ergenekon Terör örgütleri memlekette sıkıntı yaratırlarken bir yandan da yüksek kurumlar hele yargı kurumları bu sıkıntıları artırıcı kararlar vermemelidir.

Baskını PKK yapmıştır. Şu soru size saçma gelmemesin: Hangi PKK? Bana kalırsa bildiğimiz PKK, halk desteği ve ideoloji olarak tam manasıyla çöktü. Şimdi ortada tamamen eli silahlı, gözü dönmüş katiller ve çapuşlcular sürüsü var. Bunlar değişik odak ve amaçlara hizmet etmeleri bakımından farklı gruplar oluşturuyorlar. İşleri öldürmek. Sermayeleri kan ve silah. Bunların artık hiç bir amaçları yok. Parayı kim veriyorsa onlar adına çalışıyorlar. Başbakan’ın “Taşeron” nitelemesi yerindedir. Irak’ın ayrı, ABD’nin ayrı, Avrupa ülkelerinin ayrı, silah ve uyuşturucu kaçakçılarının ayrı PKK’ları var. İsrail’in ayrı PKK’sı var. PKK bir marka olmuştur. Eylem yapanlar gerek duydukları zaman o markayı kullanıyorlar. Onun adına kim eylem yapıyorsa PKK odur. Artık hukuk dışı, insanlık dışı işi olan herkes onu kullanıyor. Mosad ajanları eylem yapıyor veya yaptırıyor. Kim adına? Elbette PKK adına. Şu anda siyasi amaçla eylem yapan kanadın bütünüyle israil ve Mossad tarafından beslendiğini ve eğitildiklerini biliyoruz. Bu konu tartışmaya meydan vermeyecek açıklıkta ortaya çıkmıştır. Bunu devlet bilmektedir. Halk hissetmektedir. Bu eylemleri yapanlar bizden olamaz denmektedir.

PKK’nın halkla bütün bağları kopmuştur. Kürt halkının yararına olacak en ufak bir isteği kalmamıştır. Hatta Kürt halkının yararına olacak her şeyin karşısındadır. PKK herkesten önce Kürtlerin düşmanı olmuştur. Gittikçe alanı daralmıştır, daralmaktadır. Yok olmakla yüz yüze olan örgüt tam bir moral çöküntüsü ve dağılma yaşamaktadır. Bu saldırı ve eylemler sizleri yanıltmasın. Bunlar son çırpınışları ve kendilerini kanıtlamak için son nafile sansasyonlarıdır. Dışarıda arkalarındaki Mossad desteklerine, içerde Ergenekon bağlantılarına güvenmekteler.

PKK’nın faaliyet ve bağlantılarına dair devlette önemli bilgi ve belgeler vardır kuşkusuz. Bunlar açıklanmalı, kamuoyu aydınlatılmalıdır. Bilgilenme tam ve tüm çıplaklığı ile yapılmalıdır. Yapılmalıdır ki, içimizde çok vatansever ve ulusalcı geçinen çoğu mihrak ve oluşumların da gizli yüzleri ortaya çıksın. Millet haini, işbirlikçiyi tanısın. Tanısın milli ve manevi değerleri, kutsal kavramları şeytani amaçları için kullananları. Millet aydınlansın ki, kanımız ve gözyaşlarımız üzerinde iktidar hesapları yapanların oyunları suya düşsün.

İnsanımız çok metin. Çok mübarek. Şehid babası “Ağlayıp düşmanı sevindirmeyeceğim” diyor. Bir başkası şehit olan oğlunun tabutu başında “Oğlum” diyor, “bana babalar gününde en büyük hediyeyi verdin. Beni şehit babası yaptın. Ne mutlu sana ve ne mutlu bizlere” Bu cevaplar birlik ve bütünlüğümüzü parçalamak isteyenlerin suratlarında tokat gibi patlıyor. Milleti birbirine düşürememek onları kahrediyor. Kürt komşu, Türk komşusuna taziyeye geliyor. Onunla birlikte üzülüyor. Siyonist bağlantılı örgütlerden, yazarlara herkes kahroluyor. Kahrolun. İçinizdeki fesatla, fitneliklerle kahrolun.

Şimdi herkesin, her sivil toplum örgütünün kardeşlik ve demokrasi bildirisi yayınlaması gerekir diye düşünüyorum. Bu tutumumuz terörün oyununu bir kez daha bozacaktır. Dün bir gösteride, büyükçe bir bez afişte “Kahrolsun PKK, kahrolsun İsrail” yazıyordu. Görüyorsunuz işte. Halkımız bir sloganla bağlantıları özetliyor.

Onlar terör üzerinden devleti zayıflatmayı, siyaset zeminini bozmayı, hükümeti sıkıştırmayı düşünüyorlar.

Bu oyun artık tutmuyor.

Tutumlarımızda terörle birlikte onları kullanan veya onların kullandıkları siyasi uzantıları da tel’in etmeliyiz.

Birileri siyaset üretme adına bizlerin birbirimize husumet beslememizi öneriyor. Bunları sözüm ona sivil bir kafayla yapıyorlar. Hiç olmazsa İlker Başbuğ kadar sivil olun diyorum da bana gülüyor kimi arkadaşlar. Dün bir parti liderinin “Olağanüstü hal uygulamasına geçilmeli” söyleminin hatırlatılması karşısında kesin bir dille “Hayır” dedi Başbuğ, “Buna gerek yok”

Fedakârlık tek taraflı olmaz. Bu ateş Türkü ile Kürdü ile herkesi yakıyor. Şimdi en anlamlı tepki güneydoğu bölgemizden ve Kürt vatandaşlarımızdan gelmelidir. Yurdun her tarafında bir demokrasi bloğu oluşturulmalıdır. Demokrasi ve kardeşlik bloğu! Kürt vatandaşlarımız ve kardeşlerimiz bunun öncülüğünü yaparlarsa daha anlamlı olacak diye düşünüyor ve bekliyorum.

Yazarın izniyle habertaraf'tan alınmıştır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 312
Bu Ay : 1841
Toplam : 1841

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom