Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

Karanlık Odaların Şeytanları

Türkiye’yi kendilerinin belirledikleri dar sınırlar içine hapsetmek isteyenler, iğrenç oyunlarını yine sahneliyorlar.

Bu senaryonun öyküsünü şöyle kurun isterseniz; Varlığımızı kendileri için tehdit görenler, menfur amaçlarını gerçekleştirmek için karanlık odalarda planlar yaparlar. Kara bir gecede, kara giysili, bakışları karanlık adamlar hükümet üzerinden millete saldırıya geçmişlerdir. Milletin inancı, güvenci, umudu, hayali yok edilecektir. Topluma bir yılgınlık, bezginlik, umutsuzluk pompalanacaktır. Karanlık odaların karanlık efendileri bütün kirli, acımasız planlarını piyasaya sürerler. Eli kanlı terör örgütleri taşeron olarak kullanılacaktır. Daha önce sayısız kez kullanılmışlardır. Gencecik fidanların kuruması, anaların ağlaması, ülkenin yasa boğulması umurlarında değildir onların. Milli varlığımızı hedef alan odaklar için bizlerin hangi inançtan, hangi görüş veya partiden, hangi kökenden, mezhepten olduğumuz önemli değildir. Önemli olan tezgâha gelmemizdir. Önemli olan birbirimize kaş çatmayı, husumet beslemeyi, birbirimizden nefret etmeyi vatanı kurtarmak aşkı ile yapmamızdır.

Millete oyun kuranların, milleti yok etmek isteyenlerin amaçlarına ulaşmak için, “vatan, millet, bayrak, şehitlik” gibi yüce kavram ve sembolleri kullanmaları işten bile değildir. Menfur amaçları için mukaddes değerleri istismardan, onları kullanmaktan geri durmazlar. Bilmeyen onların bu değerlere inandıklarını sanır, halbuki ilgisi yoktur. Onların bizi yok etmekten ve bizi birbirimize düşürmekten başka amaçları da ilkeleri de yoktur. Amaçlarına ulaşmak için her şey mübahtır. Yerine göre Kürtçü, yerine göre Türkçü Kemalist veya İslamcı olabilirler. Şeytanlar melek rolüne girebilir. Ama melekler asla şeytanlık yapamazlar. Alçaklar inanmadıkları değerleri yine alçakça ve iğrenç bir şekilde istismar edebilir. Bu karanlık odada, bu karanlık öykü böyle bir mantaliteyle kurulur.

O karanlık odaya alınmış tanıdık birileri de vardır mutlaka. Komplonun içerideki ayakları, elemanlarıdır. Onları hepimiz tanırız. Bizden gibi görünürler. Bizim dilimizi konuşurlar. Bu memleketin ekmeğini yer, suyunu içerler. Gündüz külahlı, gece silahlı tiplerdir. Veya bize bakan yüzleri melek, karanlık odada şeytandırlar. Karanlık odanın, kara giysili, bakışlarına karanlık oturmuş efendileri karşısında gıkları çıkmadan el pençe divan dururlar. Aşağılık bir ruh haliyle, içleri titreyerek, büyük bir tazim ve hürmetle, biraz korku ve biraz beklentiyle emirlerine hazırdırlar. Kendilerine verilen görevi şimdiye kadar harfiyen yerine getirmişlerdir. Görevleri karşılığında onlara mükâfat verilmiştir. Şimdi de iktidar vaad edilmektedir. Orada onursuz, kişiliksiz ve yitik benliklerin, ihanetlerin, hainliklerin kahramanı olarak yeni rolleri için hazırdırlar. Vatana ve millete ihanetin kahramanları, o karanlık odalardan çıkıp görevlerinin, mikrofonların başına geçtiklerinde kurtarıcılarmış gibi davranırlar. Sanırsınız ki memleketi, milleti çok seviyorlar. Onun için kardeşlik ve demokrasi açılımına karşıdırlar. Onun için biri Ergenekon’un diğeri PKK terör örgütünün avukatlığını yapar. Diğeri derhal sıkıyönetim ilan edilsin der. Komşularla ilişkiyi kesmekten bahseder. Onlara kalsa hiç bir demokratik açılım yapılmamalıdır. Hakkın, hukukun, demokrasinin zerresi bile bu toplum için fazladır, fazlalıktır. Karanlık odalarda planlanan senaryonun amaçladığı tam da bu noktaları gerçekleştirmektir.

Plan uygulamaya konur. Kimileri siyaset sahnesinde, kimileri ordu içinde, kimileri yargıda, kimileri içerde, dışarda; örgütlü ve birbiriyle haberlidirler. Herkes bir diğerinin önünü açar, işini kolaylaştırır. Biri bu milleti vurmakla, öldürmekle çıkar elde eder. Diğeri ölümleri, şehadetleri istismar eder. Hepsini yöneten o karanlık odadaki karanlık adamın elidir. Birbirine karşılarmış gibi gözükseler de aynı amaca hizmet ederler.

İşte dün Şemdinli’de yapılan baskında 11 askerimizi daha şehit verdik. Saldırı adeta davulla zurnayla geldi. Daha iki gün önce Genelkurmay’dan saldırıların artacağına dair bilgi verilmişti. Madem bu tür saldırılar biliniyor en azından tahmin ediliyordu, niçin ve nasıl önlem alınamadı? Kamuoyu bütün bunları sorguluyor. Genelkurmay belki açıklama yapacaktır. Ama biz açıklamanın yanında, etkili mücadele ve önlem istiyoruz. Sadece askerin, en azından asker içinde bir kanadın görevi olmayan alanlara müdahale etmedeki becerisi kadar, asli görevinde de becerikli olmasını arzuluyoruz, hepsi bu. Kimse sorumluluğu hükümetin üzerine yıkmak gibi sefil, ucuz bir kolaycılığa yeltenmesin. Oradaki kuvvetlerimizin görevi nedir? Aynı bölgelerde aynı ölümcül hatalar ve kayıplar devam ediyorsa, bunların sorumluları bulunmalıdır. Bu sorumluların o karanlık odalarla ilişkileri var mıdır?

Yazarlarımız bu bağlamda ciddi tartışmalar yapıyorlar. Bu tezgâhın içinde olanlar milleti aptal, kendilerini akıllı sanmasınlar. Hem canımızı alacaksınız, hem de hayatımız üzerinden siyaset yapacaksınız; irademizi, özgürlüğümüzü, demokrasiyi kuşatacaksınız. Bu numaraları yutacağımızı mı sanıyorsunuz. Bizi kendi ölümümüzle vuruyorsunuz.

Karanlık odalarda dost olup aynı mihraktan emir alanların, dışarıda karşıt kutuplara geçerek nasıl rollerini icra ettiklerini, aynı amaca hizmet ettiklerinden biliyoruz artık.

Ne yaparsanız yapın, oyununuz tutmayacak. Dayanacağız. Direneceğiz. Yaptıklarınızın perde arkasını herkese anlatacağız. Millete uzanan ellerinizi güvenlik güçleri kıracaktır, bundan da eminiz. Millet olarak inadına kardeşlik, inadına hukuk ve demokrasi diyeceğiz. Bu kararlılık sizi deliye döndürecek.

Yazarın izniyle habertaraf'tan alınmıştır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 411
Bu Ay : 3855
Toplam : 3855

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom