Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

İsrailin kalemi kırılmalı

Mıy mıy politikaları İsrail’in umurunda değil, İsrail devleti bir korsanlar sürürü tarafından idare edildiği için, korsana anladığı dille karşılık gerekir.

İHH’nın organizasyonda yola çıkan insani yardım gemilerine yönelik “Korsan İsrail Saldırısı” şehitlerin ve yaralıların haberini getirdi. Açıklamalar gösterdi ki, İsrail devlet olarak, hükümet olarak bu katliamın arkasındadır. Buna paralel olarak İskenderun ilçemizdeki karakol saldırısında da İsrail’in parmağı aranmalıdır. Yani İsrail bölgede meydan okumakta ve bölgeyi bir savaş ortamına çekmek istemektedir.

Bugüne kadar “mazlum ve mağdur” edebiyatı yapıp, bunu filmlere ve uluslar arası anlaşmalara taşıyan İsrail, bu sürecin kendisine kazandırdığı şımarıklıkla hareket etmiş, her defasında devlet değil korsan olarak hareket ettiğini göstermiş ama gerekli tepkiyi almamıştır.

Bu korsanlık cevapsız bırakılırsa İsrail daha bir şımaracak ve kendisine pervasız bir yol güzergâhı çizmeye devam edecektir.

Bu nedenle İsrail korsan devletinin kalemi kırılmalı ve dünya bu başbelasından kurtulmalıdır.

Olaylar göstermiştir ki; İsrail asla devlet olamaz ve devlet gibi davranamaz zira İsrail bir öfke ve intikam nöbetine tutulmuş kişilerin ürünüdür. Öfkeleri, kinleri ve intikam nöbetleri devam etmektedir.

Devlet olamayacak kişiler sürüsüne devlet ayrıcalığı adı altında muamele edilmesi onları şımartmakta ve onlar bu pervasızlıkla yüzyılın başından beri rezil yüzlerini sergilemeyi sürdürmektedir. Uluslar arası toplum İsrail katil sürüsünün bu rezilliğine ses çıkarmalı, müdahale etmeli, onların yalnızca Filistin’de değil onlarca ülkede gösterdikleri “katil yüzlerine” dur denmelidir.

Dünya İsrail’e “mıy mıy politikalarıyla” seslenmeyi sürdürürse hiçbir şey değişmez.

Sabaha karşı başlatılan gemi baskını, İsrail katil sürüsünün ilk katliamı değil ki, “kusura bakma abisi bir yanlışlık yapmış, biraz zaman ver, düzelir” densin.

Bu olaylar İsrail’in dünyada asla barışa çalışmayacağını bir kez daha göstermiştir.

Barış gemisini, yardım gemisini vuran İsrail yarın kim bilir dünyanın hangi bölgesinde, hangi katil yüzünü gösterecek, MOSSAD eliyle oluşturduğu cinayet şebekesini devreye sokacak; bir an önce tedbir alınmaz ve iş ABD’nin bugüne kadar gelen kayırmacı politikalarına bırakılırsa başta AB ülkeleri olmak üzere, çok sancılara şahit olunur.

Öncelikle İslâm ülkeleri üzerlerindeki ölü toprağını atmak zorundadır.

AB ülkeleri, birlikte yaşamak zorunda oldukları İslâm ülkelerine karşı “mahcup politikalarını” terk etmelidir.

Türkiye güçlü bir “Türkiye-Mısır-Suriye-İran” bloğunun oluşmasını sağlamalı ve iflas eden ABD politikalarına daha fazla teşne olmamalıdır. Kaldı ki ABD eğer akıllı davranırsa, İsrail’in kendisine hizmet şansının kalmadığını da görmelidir.

Son operasyon İsrail’in kendisine tanınan son şansı da harcadığını gösteriyor. ABD bunu anlamalı ve “Siyonist çete ve korsan politikalarının” kendisini bütün dünyada yalnızlığa iteceğini görebilmelidir.

Görünen o ki İsrail Türkiye’ye savaş açmıştır; ülkemizin 1492’den beri verdiği “hayat öpücüğünü” hak etmediğini ispatlamıştır. Türkiye İsrail’e verdiği “hayat öpücüğünü” geri almalıdır. Bu öpücüğü İsrail’e verecek başka bir ülkede çıkmaz, ABD’nin İsrail’e verdiği öpücük hayat öpücüğü değil “arsızlığa çanak tutma” öpücüğüdür ve İsrail ölürken, kendi rezilliğine ABD’yi ortak etmiş olarak ölecektir.

Kendi kalemini kıran İsrail’e ağlacayacak kimse de kalmamıştır.

Yapılan bütün itidalli konuşmalar bütünüyle denge hesaplarının ürünüdür. ABD için de, AB için de denge İslâm dünyasının sesine kulak vermeleridir.

Yol bitmiştir. Süre kullanılmıştır. Kalemin kırılma vakti gelmiştir ve daha fazla zaman kaybedilmemelidir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 29
Bugün : 196
Bu Ay : 6280
Toplam : 6280

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom