Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

Kanlı, Kirli Siyaseti Bırakın

Dağlıca’dan gelen iki şehit haberi ile yine yüreklerimiz dağlandı. Bilindiği gibi, iki yıl önce yine aynı karakola baskın olmuş 17 askerimiz şehit edilmişti.

Olayın üzerine titizlikle gidilmeli, ihmal varsa araştırılmalı, eksiklikler giderilmelidir. Masum vatan evlatları göz göre göre ölüme itilmemelidir. Bu konuda teknik analizleri ilgililer mutlaka yapacaklardır. Şehitlere Allah’tan rahmet, başta aileleri ve bütün Türk milletine başsağlığı diliyorum.

Artık anlaşılmıştır ki, Türkiye ne zaman selamete çıkacak adımlar atsa bir yerlerden düğmeye basılıyor gibi, birdenbire terör olayları boy göstermektedir. Burada terörün amacını uzun uzadıya tartışmaya gerek yok. Aklıselim her insan Terörün amacının ne olduğunu bilmektedir. Yapılmak istenen milli şuuru bozmak, dengesiz kararlar alınmasını sağlamaktır. Terör bizim akıl düzenimizi, sağlıklı düşünme biçimimizi, ölçülü davranışımızı bozmak istemektedir.

Hangi partiden olursa olsun başta siyasetçiler, sonra bütün güvenlik görevlileri ve toplum olmak üzere herkes, olayları büyük sorumluluk duygusuyla karşılamalı, gerekeni yapmalıdır.
Bu konular kesinlikle siyasetin malzemesi yapılmamalıdır. Yıllar boyu bir yanda PKK’yla organik bağ içinde olan veya o görüntüyü veren, diğer yanda şehitlerin cenazelerini karşı propagandaya dönüştüren partiler, artık kan ve ölüm üzerinden siyaset yapmak gibi çirkin ve iğrenç tutumlarını terk etmelidir. Bu tutumların o partilere de millete de faydası yoktur. Olmadı. Olmamıştır. Bu memleket enerjisini böyle heba etmemelidir.

Masum duyarlıkları kanatarak, onları kışkırtarak alınacak bir yol, bir mesafe yoktur. İnsanımız bütün bu kirli, kanlı senaryoların amacını da iç yüzünü de bilecek olgunluktadır. Yapılması gerekenin bir kardeşlik ve demokrasi açılımı olduğunu söylemek bile anlamsız geliyor. İçinden geçtiğimiz süreçte akıl için de vicdan içinde yol birdir ve budur.

Ayrıca milleti farklı cephelere ayırarak kanlı oyunun tarafı yapanların Mecliste nasıl ittifak kurdukları da ibretlik bir sahneydi.

Yapılmak istenen, terörle, suikastla, sabotajla huzursuzluk çıkarmak, gerilim yaratmaktır. Toz duman içinde Türkiye’nin açılımını engellemek, yürüyüşü durdurulmak istenmektedir. Söyleyecek fazlaca bir şey yok: Milleti kirli oyunlarınıza alet etmeyiniz. Millet bu oyunlara gelmedi, gelmeyecektir.

Yazarın izniyle habertaraf'tan alınmıştır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 834
Bu Ay : 4632
Toplam : 4632

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom