Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

Teröristi Yakaladım

           Bu ülke ne teröristler, terörist tanımları gördü; önlerine konan kitaplarla, dergilerle, kimsenin burnunu dahi kanatmamış, askere-polise-sivile saldırmamış, saldırtmamışken terörist diye haberlere konu edilen insanlara şahit olduk.

Bulundukları yerde ahlak, haklara riayet, toplumsal ahenge katkı için insan yetiştirirken, amaçları toplumsal imara yürekten destek vermekken “terör örgütü” kapsamına alınanlar oldu.
Bunlarla ilgili olarak, haberlerde “ülkede ….. tipi bir devlet kurmak” gibi suçlamalar yer aldı.
Silah tutmasını dahi bilmeyen “teröristler” gazetelerin manşetlerinde yer aldı, televizyonlarda büyük bir av partisinin cani yüzleri gibi verildi.
Bomba yoktu ellerinde, askerlik hariç elleri silaha değmemişti. Birileri gibi asla “kan banyosu” yapmıyorlardı. Ama ellerinde kitapla görüntülenip, cinayet şebekelerine tanınan haklardan dahi faydalanmadan, haklarında peşin hükümler verildi.
Ne ki; erdemli bir topluma ulaşmaktı arzuları, ülkenin kendi tarihine sahip çıkmak, yolu milletin değerlerine bağlamaktı. Devrin korkusu buydu; bir halk egemenlerin belirlediği çizgiye gelmiyorsa, onlardan farklı öncüler çıkabiliyorsa, hemen deşifre edilmeli ve etkisiz hale getirilmeliydi.
Birilerinin canı sıkılıyor; bu insanları kollarından tutarak “teröristi yakaladım” diyordu.
Bu bir ava dönüştürülmüştü;  önceden belirlenmiş sebeplere bağlı olarak, belirlenen şartları taşıyanları paketleyip “teröristi yakaladım” demek sıradanlaşmıştı. Öte taraftan her haberde, evlerine cansız bedenleriyle dönen “ana kuzuları” vardı.
Şimdi, ellerine fırsat geçtiğinde binlerce insanı yok etmekten çekinmeyecek planlarıyla çeşitli şebekeler ortaya çıkarılıyor.
Zannımca; birileri bu şebekelerde yer alanlara yanaştı, siz ağasınız, şöyle yapar, böyle yıkarsınız, ülkenin sahibisiniz, gelin size fırsatlar oluşturalım dedi. Zaten tav olacak kişilerdi. Bekliyorlardı. Atılıp kabul ettiler. Her hareketleri kaydedildi. Günü geldi fotoğrafları önlerine kondu.
Bu fotoğraf karelerine yansıyan kişiler amaçlarına ulaşsaydı, ülkede özellikle “dindar kesim” başta olmak üzere, ülkeyi düşünen her insan “hedefe” konacaktı. Acınmayacak, kapılarının zilleri usulca çalınmadan, küçük çocukların yürekleri ağızlarına getirilerek evlere girilecekti.
Yine kitaplar toplanacak, belki daha önce evlere konan silahlar, yerleştirildikleri yerlerden çıkarılıp haberlere servis yapılacaktı. Gerekçe hazır olacak, deşifre tezgâhlarına, idam mangaları eklenecekti.
Adı yine “teröristi yakaladım” olacaktı.
Şimdilik olmadı. “Hedef” başarılamadı. Ülkesini gerçekten düşünen insanlar, her yönüyle devre dışı bırakılamadı.
Demek ki; halkın ağası olmaya, istediğini istediği anda derdest edip paketlemeye fazla heveslenmemek gerekiyor. Olması gereken; ülkede “birlikte yaşama sanatını” geliştirmek, ötesi hem akla, hem bedene zarar!
Kaldı ki, bu ülkenin düşmanları var; sizin elinize tutuşturdukları planın zıddını öteki olarak gördüklerinize veriyorlar. Ayrıca bu herkese ders olsun; artık kimse, dünya egemenleri dâhil hiç kimse, kendi halkıyla kavga edenleri sevmiyor. Sürekli kavga halini istemiyor. Dünyaya “hayatı birbirine zehir ederek yön verme” arzusu, en azından bulunduğumuz topraklarda devreden çıkarılıyor.
Eğer siz “halka düşman olmak, milleti değerleriyle birlikte yok etmek” anlayışında olmasaydınız bu oyuna gelmezdiniz. Unutmayın; sırtınızı sıvazlayıp, şunları yok edin diyenlere, şu şahsı öldür, o vatan hainidir diyenlere artık inanmamalısınız!
Siz “teröristi yakaladım” derken, asıl terör ağaları çevrenizde dolanıp, elinize planlar tutuşturup, sizi kendi ülkenizin katili haline getirmeye çalışıyordu. Dua edin ki, kendi ülkenizin katili olmadan deşifre oldunuz. Eğer aksi olsaydı, elimizde ülke falan kalmazdı.
Ben teröristi yakaladım; milleti, değerlerini, ülke için uykusuz kalmayı, emeğini, gözyaşını, canını ortaya koyabilenleri hedefe yerleştirenler zanlıdır. Bu insanlar kendilerini zan altından kurtarmalı, ülkeyle barışmalıdır.
Teröristi yakaladım; o, ülkeye, kendisinin bir gaflet anında giriş yaptı, insanı diri tutmayı değil öldürmeyi hedefine yerleştirdi ve kullanacağı kişi ve alet olarak değerlendireceği kurum arıyor. Bu garabet, bir taşla birkaç kuş vurmayı hedefliyor; ülke için gerekli beyinler öldürülecek, küstürülecek veya devre dışı bırakılacak, ülke birbirine kinle bakanlar arenasına çevrilecek, ufuk kararacak, kendi derdinde bunalan ülke dünyayı unutacak ve meydan “kan yalayıcılara” kalacak!
Teröristi yakaladım; o ülkeye sahip çıkabilecek herkesi “hedefe” koydu. Gerektiğinde Dubai’de dahi ülkeyi sevenlerin izini sürerek yok etmenin yollarını arıyor.
Teröristi yakaladım; o dünyada egemenlik peşinde ve kendi hedefine karşı gelecek herkesi terörist ilan ediyor.
Bu bir kişi değil, bir zihniyet!
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 588
Bu Ay : 3072
Toplam : 3072

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom