Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

HERKESİ MEMNUN ETMEK İÇİN KUR’AN’I NE HALE GETİRMELİSİNİZ..?

HERKESİ MEMNUN ETMEK İÇİN KUR’AN’I NE HALE GETİRMELİSİNİZ..?

Kadir GÜLTEKİN

 

Diyelim ki, ezandan rahatsız olanları memnun etmek için, ezanı yürürlükten kaldırdınız.. Camilerden rahatsız olanları memnun etmek için, camileri yıkıp yok ettiniz, namazlarınızı evinizde kılın dediniz.. İslâm, Türk, Türkiye kelimelerinden rahatsızlık duyanları memnun etmek için, bu kelimeleri tedavülden kaldırdınız.. Yavuz Selim, Hz. Ömer, Fatih Sultan, Abdülhamit v.s. isimlerden rahatsızlık duyanlar için ne düşünüyor olmalısınız..? Siz bu taleplere karşılık, gönül almaya çalışsanız bile, bilmiş olmalısınız ki, bu arsızca, yüzsüzce, pişkince taleplerin sonu gelmeyecektir; bu takdirde dükkânı kapatıp gitmek gerekir. Ancak bu arsız talepkârlar sizin gitmenize bile izin vermezler, bunu da bilesiniz.. Siz zulmetmemek kaydıyla, doğru bildiğiniz yolu yürümeye devam edecek, en azından bu arsız talepkârlar kadar cesur ve dahi kararlı olacaksınız. Geleceğinizin hayırlı olacağına umutlanarak, geçmişinizin kıymetlerini hayırla yad etmeye, kıymetli geçmişinizi yaşatmaya gayret edeceksiniz.. Kanayana bir yara gördüğünde, ta ciğeri yanan; büyük şair, mütefekkir insan M. Âkif Ersoy’un dediği gibi.

            ‘’Zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem

            Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.’’  

            Devlet adamlarından birine ait olan şu veciz sözü de not etmenin yeridir sanırım. Bu söz “Şerefli olanlar, en az şerefsiz olanlar kadar cesur olmazlarsa, bu ülkenin işi zor demektir” şeklinde olup çok manidardır…

            Feministleri memnun etmek, onlara hoş görünmek için, Bakara suresinin 282. ayetini, Nisa suresinin 11. ayetini kılıktan kılığa sokmanın alemi yoktur. Feminist bazı ahmakların şöyle dediklerine şahit oldum: “Biz bu dünyaya çocuk doğurmaya mı geldik?” Feministin ahmağı, annen seni doğurmasaydı sen olmayacaktın sanırım.. Hamile kalmak, doğurmak ve anne olmak gerçekten zor ve zahmetli bir iştir; bu iş bu görev dişi olana verilmiş, haydi bakalım, bu gerçeği tersine çevirin eğer çevirebilirseniz...

            Feministleri memnun etmek için, bu husus ile ilgili olan ayetlere ve Kur’an’a, Allah’a itiraz mı edelim? Konu ile ilgili ayetleri feministlerin arzularına göre değiştirelim mi?

            Elbette, her mümin Müslüman, kendileri için rahmet, öğüt, rehber (yol gösterici) olarak gönderilmiş kitabı (Kur’an’ı) doğru ve düzgün olarak anlamaya çalışmalı ve anlamalıdır. Müslüman Kur’an’a söz getirecek ihmalkârlıklardan uzak durmalıdır. Fakat siz bilesiniz ki, siz ne eder, ne yaparsanız yapın onlar yine de inanmazlar..

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 508
Bu Ay : 6523
Toplam : 6523

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom