Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

AND İÇERİM Kİ, TÜRKÜM DOĞRUYUM ÇALIŞKANIM AMMA VE LÂKİN..!

AND İÇERİM Kİ, TÜRKÜM DOĞRUYUM ÇALIŞKANIM AMMA VE LÂKİN..!

Kadir GÜLTEKİN

“Andımız” olarak bildiğimiz metin, çocukça bir metindir. Bu çocuksu metin, birileri tarafından yazılmış, bir süreliğine ilkokullarda çocuklara okutulmuş… Birileri bu söz konusu metnin okullarda okutulması uygulamasını kaldırmış. Bu çocuksu metnin, ne yazılışı ile ilgili olarak, ne okutulması ile ilgili olarak ve ne de uygulamasına son verilmesi ile ilgili olarak ciddiye alınır bir tartışma yapıldığını hatırlamıyorum; “andımız” unutulup gitmişti.

“Andımız” çocuklar tarafından, kahkahalar arasında okunur, çocuklar tarafından bile ciddiye alınmazdı. Ne oldu da, bu ciddiye alınmayan “andımız” metni kıymetlenerek gündeme geldi…? Tehlikeli bir tarzda yeniden tartışılan bu konuyu, bir yüksek yargı organının gündeme taşıması oldukça manidar ve düşündürücüdür. Bu yargı organına ayar çekmek elbette bizlerin işi de değil, yetkisinde de değil, bu ayar çekme işi başka mercilere ait olmalıdır…

“Cumhur İttifakı” diye adlandırılan siyasi birlikteliğin, milli birlik ve beraberlik düşüncesinin toplumun genel ekseriyeti tarafından kabul edildiği bu dönemde, bölünmeye, parçalanmaya sebep olacak tarz ve yöntemle “andımız” konusunun ele alınması çok tehlikelidir… Bu noktada herkesin, hepimizin dikkatli olması kaçınılmazdır; ancak Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli’nin herkesten daha çok dikkatli olmaları kesinlikle kaçınılmazdır.

Türk milleti kavramından, Türk kelimesinden rahatsızlık duyan hiç kimsenin bu topraklar üzerinde yaşamaya hakkı yoktur. “Andımız” bahanesiyle, uzun zamandır azalmaya yüz tutan asabiyet, ırkçılık hastalığını (Türkçülük, Kürtçülük vs.) tekrar hortlatmanın da âlemi yoktur… Evet bu milletin (Türk, Kürt, Arap, Laz vs. dâhil) adı Türk milleti, bu ülkenin adı Türkiye, bu devletin adı da Türkiye Cumhuriyetidir… Bunları bileceksiniz, anlayacaksınız ve kabul edeceksiniz; başka yolunuz ve çareniz yoktur.

“Türküm, doğruyum, çalışkanım” dediniz de ne oldu? Tarlasını ekip biçmeyen bunca insan varsa, tarım ve hayvancılık kredilerini suistimal eden, birilerini dolandıran bu kadar insan varken, çalışmadan para kazanmak için her yolu deneyen geniş bir kitle mevcut iken “andımız” ne işe yaramıştır?

                                                          

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 898
Bu Ay : 4342
Toplam : 4342

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom