Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

İBRAHİM’İN (A.S) NEDEN “BAĞRI YANIYORDU”…?

İBRAHİM’İN (A.S) NEDEN “BAĞRI YANIYORDU”…?

Kadir GÜLTEKİN

 

 Her gün, evinize gidip geldiğiniz yol üzerindeki akasya ağacının, bir sabah yerinden söküldüğünü, ya da kırıldığını görünce bağrınız yanmıyorsa, adamım diye gezmeyin sakın. Köyünüzün alt başında, ya da üst başında fark etmez, gürül gürül akan pınarın kuruduğunu görünce, bağrınız yanmıyorsa insan olarak yaşadığınızı sanmayın sakın. Kanadı kırılmış bir kuşun uçabilmek için zorlandığını, ayakları kırılmış bir kedi yavrusunun yürüyemediğini, bir duvar dibinde yaralı bir köpeğin can çekişmekte olduğunu görünce bağrınız yanmıyorsa; size ne dinden, size ne imandan ve size ne insanlıktan…? Evet size ne?

 Lafını etmek, sözünü etmek kolay şeydir, ayrı şeydir ama; dünyanın muhtelif coğrafyalarında, muhtelif kimselerin, kadınların, çocukların sefaleti, ıstırabı, acısı, yoksulluğu, etnik temizliği (katliamı), karşısında bağrın yanmıyorsa, sen nasıl insansın, nasıl Müslümansın, sen nasıl bir mahluksun…? Bırak be…!

 Özellikle, Allah’ın azabı hatırlatıldığında bağrınız yanmıyorsa, nimetlerinden faydalandığınız ülkenizin başına bir zorluk, bir bela, bir afet, bir sıkıntı geldiğinde bağrınız yanmıyor, adeta zil takıp oynuyorsanız, bu ne yaman, ne zalim, ne büyük bir hainliktir…

 İbrahim (a.s) bağrının niye yandığını öğrenmek ve anlamak istiyorsanız; Hud suresinin (73-76) ayetlerini okumanızı (anlamanızı) öneririm.

Okumak anlamaktır…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 892
Bu Ay : 4336
Toplam : 4336

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom