Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

“HERGÜN AŞURA, HER YER KERBELA” NE ZALİM TEMENNİDİR BU ..!

“HERGÜN AŞURA, HER YER KERBELA”

NE ZALİM TEMENNİDİR BU ..!

KadirGÜLTEKİN

 

Yıllar önce, Kerbelâ denilen yerde, İmam Hüseyn’in  hazin bir şekilde, katledilmesi olayının; unutturulmaması, bu olayın, en azından her yılın Muharrem ayında tekrar gündeme gelmesi, bu hadisenin şuursuzca yad ediliyor olması, insanlık, özellikle Müslümanlar için yeryüzünün en büyük fitnesidir.

Slogan haline gelen bu zalim temenniyi, Allah ciddiye almış olsaydı, her gün bir yezid olacak, her gün her yerde en az yetmiş kişi hunharca katledilecekti. Hamd olsun ki, Allah bu şuursuz temenniyi ciddiye almamakta, kullarına acıyıp merhamet etmektedir. Eğer bu temenni, Allah tarafından ciddiye alınsaydı, her gün her yerde en az 70 kişi katledilirdi; varın yılda kaç kişinin katledilmiş olacağının hesabını sizler yapınız.

Denilebilir ki, adama bak adama, bizim sloganımızı nasıl anlıyor, biz Hüseynî kıyamı anlatıyoruz, adam hangi havada..! Güzel de “büyük şeytan” dediğiniz adamın kılına dokundunuz mu?

Benim bu derdimi endişemi anlamayan ya da anlamazlıktan gelenler diyecekler ki, “adama bak biz Hüseynî kıyamı yaşatmaya çalışıyoruz o hangi havada”? Güzel ama, siz hiç bu güne kadar “büyük şeytan” dediğiniz adamın kılına bile dokunabildiniz mi? Sizin Hüseynî kıyam dediğiniz şey gün geçmesin ki, dünyanın muhtelif yerlerinde, kendi mescitlerinde ibadet etmekte olan onlarca insanı havaya uçurmak mı, alçakça katletmek mi? Sizin Hüseynî kıyam dediğiniz şey dünyanın her toplumunda öteden beri yaşanmakta olan iktidar hırsıdır. İktidara devam etmek, iktidara sahip olmak arzusu; iktidar hırsı haline gelirse, kimsenin kimselerin gözünün yaşına bakmayacağı aşikârdır.

Kerbelâ hadisesinin istismarı ve bununla birlikte, iktidarda kalabilme ya da iktidarı eleştirme hırsı, insanları nasıl da adaletten uzaklaştırdığını görebilmek için, halife Yezid hakkında söylenen sözleri bilmemizde fayda vardır.. İmam Hüseyn’in haklı olduğunu anlatmak için, halife Yezid’in “kızı ile zina ettiğini” söyleyecek kadar alçaklık edilebiliyorsa, bu alçaklığa balıklama atlayan sözüm ona  ‘ehl-i sünnet’ mensuplarının zekâ durumunu sorgulamak gerekmez mi?

Halife Yezid’in, hunharca katledilen İmam Hüsey’in gövdesinden ayrılmış başını görünce, “ben size yakalayın getirin demiştim, siz şu yanakları peygamberimizin öptüğünü bilmiyor muydunuz” diye askerlerini azarladığı bir malumat olarak mevcut iken, tarihçilerin bu bilgiyi hasır altı, etmeleri çok da, anlaşılır bir durum olmasa gerekir..

Ben şöyle dua ediyorum, Rabbim Müslümanların bir daha ‘Kerbelâ  vahşeti’ yaşamalarına fırsat  verme Kerbelâ ve benzeri fitnelerden, mümin Müslümanları muhafaza eyle, İmam Hüseyn’in de günahlarını bağışla ve onu cennetine kabl eyle amin.                                                                                                    

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 846
Bu Ay : 4290
Toplam : 4290

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom