Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

ARİF’E TARİF GEREKMEZ

ARİF’E TARİF GEREKMEZ

KADİR GÜLTEKİN

 Sanırım Arif’ tarif gerekmediği hususunda, bir ittifak sağlanmış gibidir. Gördüğüm ve müşahede ettiğim bir husus var ki, insanların ve özellikle de, Müslümanların birçoğu tarif edilmiş olanları, neye niye lazımsa bilinmez, bir de kendileri tarif etmeye kalkıyorlar… Bu yaptıkları densizliği benim tarifime karşı ya da, senin tarifine karşı yapmış olsalar eyvallah diyeceğim. Ben yapıyorsam onlar da yapabilir derim. Ancak, Allah’ın tarif ettiği herhangi bir şeyi tarif etmeye kalkmış olmaları, gerçekten adamı çileden çıkarıyor…

 Allah, Kur’an’ı tarif ediyor, peygamberi tarif ediyor… Bu tarifler yetersiz kaldı da, siz tarif etmeye kalkıyorsunuz? Üstelik yapılan tarifler, sadece saçma tarifler olmakla da kalmıyor, zihinleri çeliyor, karışıklık çıkarıyor, işin içinden çıkılmaz hale getiriyor.

 “Kur’an bizim anayasamızdır, Kur’an en büyük mucizedir, Kur’an’da her şey yazılıdır, peygamber iki cihan rehberimizdir, peygamber ahrette şefaat edecektir, peygamber bizim rehberimizdir” gibi hiçbir ciddiyeti olmayan, üzerinde düşünülmeden ortaya atılan ve bu nedenledir ki, Kur’an’ın tariflerine uymadığı ortada olan tarifler yapılmaya ve kullanılmaya devam edilmektedir.

 “Arif’e tarif gerekmez” ne dediğimi anlaması gerekenler, anlamış olmalıdırlar…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 1045
Bu Ay : 1780
Toplam : 1780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom