Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

KİMİN YANINDA DURMAK YA DA KİMİNLE BEREBER OLMAK

KİMİN YANINDA DURMAK

YA DA KİMİNLE BEREBER OLMAK

 

Sorsanız, kimin yanındasınız diye, zalimin yanında olduğunu söyleyen çıkmaz; baksanız da, mazlumun yanında olan hemen hemen yok gibidir. Zalim zalimdir, mazlum mazlumdur… İnsanoğlu var edildiği günden beri, hem zalim hem de mazlum ola gelmiştir. Bu gün zalim olan ‘zulm ile abad olunmaz’ gereği olarak, yarın mazlum durumuna düşmüş, bugün mazlum olan, dününü unutarak, yarın zalim olmuş olabilir.

Kimin yanındasınız? Kiminle berabersiniz? Onurlu her insan, onurlu her topluluk, zulme uğramış, mağdur edilmiş; perişan halde ‘bize yarım eden yok mu’ diye çığlık atanlar uğrunda, mücahade etmek zorundadır. Bu zorunluluğu ve de sorumluluğu yerine getiren milletler olmuş mudur? Benim bildiğim bu sorumluluğu yerine en güzel biçimde yerine getiren Müslüman Türk milleti olmuştur. Bunun son örneği Türkiye Cumhuriyeti devleti ve onun lideri R. Tayyip ERDOĞAN’dır. ‘Dünyanın 5’ten büyük olduğunu’ söyleyen Erdoğan, kimsenin bilmediği bir şeyi söylemiş olmuyor, korkakların, nemelazımcıların söylemeye cesaret edemediğini söylemiş oluyor. Hem ülkemizin hem milletimizin hem de mazlumların umudu Erdoğan’ın Allah yardımcısı olsun.

Kimin yanında olmak, ya da kiminle beraber olmak gerekir? Zayıfın, mağdurun yanında olur ve onunla beraber hareket ederek, güçlü olana, hamasetle, fos kabadayılıkla kafa tutarsan; yardımcı olmak istediğin zayıfı da kendini de daha fazla sıkıntıya sokmuş olursun. Güçlü olanla beraber ol, kuvvetli olanla ilgilen, onu ikna et, onunla birlikte olmayı, bir basiret ve ferasetle yap; Allah sana yanlış iş işleme imkânı vermez İnşallah…

‘Biz mazlumun yanındayız’ diye palavra atanları çok gördük..! ‘Kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail’ diye slogan atanları, atıp tutanları da çok gördük; ben elli yıldır bu boş sözleri dinliyorum, bu boş beleş sözleri hemen herkes yıllardır söylüyor, söylenmeyen, söylenemeyen ‘İsrail terör devletidir’ sözünü söyleyen Erdoğan’a ‘dedi de ne oldu’ diyerek utanmadan sıkılmadan karşı çıkanlara sormak lazım, sen hiçbir mevkide değilken, Erdoğan’ın bu sözünü söylemeye cesaret edemiyorken Sayın Erdoğan, devlet başkanı sıfatıyla bu sözü söylüyor…

Rivayet edilir ki, Allah Resulü ‘Zalime de mazluma da yardım ediniz’ buyurmuşlardır. Bunun üzerine orada bulunanlardan birisi ‘ Ey Allah’ın Resulü, mazluma yardım etmeyi anladık, ancak zalime nasıl ve niye yardım edelim?’ diye sorunca, Peygamberimiz ‘Onun da zulmetmesini önlersiniz, böylece ona yardım etmiş olursunuz’ şeklinde cevap vermiştir. Ayrıca demek isterim ki: ‘Zalimin zulmü varsa mazlumun Allah’ı var; alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste’.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 647
Bu Ay : 3620
Toplam : 3620

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom