Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

“ONLAR KİTAPLARINI TAHRİF ETTİLER”

“ONLAR KİTAPLARINI TAHRİF ETTİLER”

KUR’AN’I KİMLER TAHRİF EDİYOR OLMALI?

Kadir GÜLTEKİN

 

            İncil’i, Hıristiyanların, Tevrat’ı Yahudilerin tahrif ettiklerini söylemek, elbette kolay olacaktır. Ya, Kur’an’ı kimler tahrif ediyor veya edecek desem, ne buyurursunuz? Ne buyuracağınızı ve nasıl bir cevap vereceğinizi de, biliyorum. Diyeceksiniz ki, “Kur’an’ı kimse tahrif edemez, çünkü onu Allah indirdi, onu koruyacak olan da, Allah’tır.” Ancak, bunun, ciddiye alınır bir cevap olmadığını, olamayacağını, Kur’an’la, ciddi, samimi ve adam gibi ilgisi olan her Müslüman’ın bileceğini sizlere söylemiş olayım.

            Önceki kitapları (zikri) tahrif edenler, kitaplarını yırtarak, parçalayarak tahrif etmediler, onların kitaplarını nasıl tahrif ettiklerini, geliniz, Kur’an’dan öğrenelim. “Sözlerini bozdukları için, onlara lanet ettik, kalplerini katılaştırdık. Onlar kelimeleri yerlerinden kaydırıyor, zikri (sözleri) değiştiriyorlar” (Maide 13)

            Allah’ın “zikri biz indirdik, onu koruyacak olan da biziz” demesini, Kur’an’ı kimselerin tahrif edemeyeceğine teminat olarak alamayız; çünkü, Allah, daha önceki kitaplar için de, zikr ifadesini kullanıyor, ayrıca, İncil ve Tevrat’a inanlara ehli zikr ifadesini kullanıyor. Bu nedenledir ki zikrin tahrif edilmesini de, korunmasını da iyi anlamamız gerekmektedir.

            Kur’an ayetlerini tahrife kalkışanlar olmuş mu veya var mıdır diye sorabilirsiniz. Ben ise, bu sorunuza, gönül rahatlığı ile değil, maalesef vardır diye cevap vermek zorundayım..! Vardır, hem de ciddiye alınacak yoğunlukta olmak üzere. Kur’an ayetlerini tahrif edenler kimlerdir? Elbette, Kur’an ayetlerini tahrife yeltenenler, tahrif edenler, Müslüman olduklarını iddia eden bazı kimselerdir. Böylece denilebilir ki, herkes kendi kitabını tahrif etmiştir. Başka birisinin, başka birilerinin kitaplarını, dinlerini tahrif etmeleri hemen hemen imkânsızdır.  Hani derler ya bunu yapsa yapsa içerden birisi yapmıştır, yabancı birisi nerden bilsin ki bunu...  Aynen böyle, tamda, içeriden birisi.

            İncil’in ve Tevrat’ın başına gelenler, Kur’an’ında başına gelebilir mi? İncil ve Tevrat’ın başına gelenlerin,  Kur’an’ın da başına gelmesini bekleyenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır, ama Kur’an ayetlerinin tahrif edilme tehlikesi ortadan kalkmış olmayacaktır. İncil ve Tevrat’ın başına gelen sonucun, Kur’an’ın başına gelmeyecek olmasının sebebi, insanlığın, özellikle de Müslüman’ların kazandığı tarihi tecrübe, Allah’ın başka bir peygamber, başka bir zikr (kitap) göndermeyecek olmasıdır. Bu emniyet ve teminat, Müslümanların, dinlerine ve kitaplarına yapılacak saldırılara karşı, mücadele etmelerini zaafa düşürmemelidir.

            İslâm dini için, İslâm düşmanlarının yapabileceği düşmanlıkların hiçbir önemi olmadığı gibi, sonuç almaları da imkânsızdır. Ancak, İslâm’ın ahmak ve mucizeci dostlarıyla işimiz oldukça zordur. İşimizin zor olmasının nedeni, tahrif edicilerin işi sağlam tutmalarıdır. Sağlam tutuyorlar, çünkü tahrif edecekleri ayetlerin konularına ilişkin önceden peygamber adına yalan uydurarak işe başlıyorlar.

            Kur’an ayetlerini tahrif etmek için peygamber adına yalan uyduranların amaçları nedir, bu işi neden yaparlar, çıkarları nedir? Bu sorular haklı ve ciddi sorulardır. Bilmenizi isterim ki, dikkatle bakıp, dikkatle düşünülürse, bu soruların cevaplarının orta yerde durduğu görülecektir. Mezheplerinin, meşreplerinin, mesleklerinin, tarikatlarının, ticaretlerinin en iyisi, en doğrusu olduğunu kabul ettirmek, rant kapılarının açık kalmasını sağlamak için Allah ve peygamber adına yalan uydurmaktan geri durmayanlar, hem Kur’an’ı hem genel anlamıyla İslâm dinini tahrif etme işinden, tarih boyunca vazgeçmediler…

            Önce, Cebrail’e peygamber Muhammed’e açık kalp ameliyatı yaptırdılar, sonra yalanlarını Kur’an ayetlerine tasdik ettirmeye kalkarak, İnşirah suresini tahrif ettiler. Önce, ‘ehl-i beyt’ diye bir yalan uydurdular, sonra bu yalanlarını Ahzab suresine tasdik ettirmeye kalkarak, bu surenin 32. ve 33. Ayetlerini tahrif ettiler. İmam Hüseyin’i yüceltmek için Kevser suresindeki, Kevser’in İmam Hüseyin olduğunu söyleyen bazı Şiiler ise, Kevser suresini tahrif etmiş oldular.

            “Onların çoğu şirk koşmadan iman etmezler” hakikati dün de hakikat idi, bugün de hakikat. Allah’ın dinini ucuz pahaya satanlar, dün de vardı, bugünde vardır. Ancak iyi bilinmelidir ki, hanif olan İbrahim (a.s.)’in yoluna yürümekte olan mümin Müslümanlar, dün de vardı bugün de vardır. Allah zikrini (Kur’an’ı) İbrahim’in yolunu yürüyenlerle korumuş oluyor; değilse, Kur’an, fizikî ve maddî bir müdahale, ya da mucizevî bir yolla korunmuş olmuyor. Konu ile ilgili bazı ayetlerin meallerine lütfen birlikte göz atmış olalım.

            “Zikr (Kur’an) aramızda Muhammed’e mi inmeliydi dediler” (Sad 8) “Bilmiyorsanız zikr ehline (kitap ehline) sorun.” (Nahl 43) “..Dinlerinde ayrılığa düşüp, fırka fırka olan, her fırkasının da, kendisinde bulunanla sevindiği müşriklerden olmayınız.” (Rum 32) “Şüphesiz bu Müslümanlık bir tek din olarak sizin dininizdir ve ben de sizin Rabbinizim; öyle ise, benden sakının. Ama insanlar din konusunda, aralarında bölük bölük oldular. Her bölük kendi tuttuğu yoldan memnundur.” (Mu’minun 52,53)

            Yukarıdaki ayet mealleri gerektiği gibi anlaşılırsa, ayetlerin, tahrif edilmesi ile farklı anlaşılmasının aynı şey olmadığı anlaşılmış olur. Abdest ayeti olarak bilinen ayetteki manayı kimisinin yıkamak, kimisinin mesh olarak anlaması, belki idare edilebilir de, Kevser’i, Hüseyin olarak anlamak, Kur’an’ı tahrif etmeye karar vermiş olmakyı gerektirir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 574
Bu Ay : 7371
Toplam : 7371

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom